TOP 10 sportovců Olomoucka v roce 2016

TOP 10 sportovců Olomoucka v roce 2016

30. 12. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Sport přinesl na Olomoucku v uplynulém roce nejeden mimořádný zážitek, a jen těžko vybrat ten největší. Ne všechny byly veselé - opětovný pád Sigmy do druhé ligy, nebo napadení Petry Kvitové dosud neznámým psychopatem jsou události, které bychom raději oželeli. Top 10 sportovců Olomoucka bylo mimořádně těžké vybrat, ale tady jsou:

10. místo - Branislav Konrád

Možná měl vyhrát. Jenže letošní sezóna není tak skvostná, jako ta minulá. Tu loňskou dotáhl slovenský gólman Olomouc až do čtvrtfinále, a proti Plzni držel hanácké akcie tak vysoko, jak se jen dalo. Následně odchytal za Slovensko mistrovství světa, a jednoznačně patří mezi top olomouckých sportovců. Nebýt letošní sezóny, bylo by to možná i na první místo.

9. místo - Petra Kamínková

Musí sem patřit. Prostě musí. O dámách se neříká, kolik je jim let, nicméně Petra i přes atleticky pokročilý věk běhá, a běhá skvěle. Kdyby byla atletika o kousek populárnější, než je, jednoznačně by jí patřila role olomouckého Jágra, nestárnoucí legendy, která to vždycky stejně nakonec těm mladým natře. Petro, zkus prosím ještě pár sezón popírat teorie o klesající výkonnosti v určitém věku.

8. místo - Matouš Venkrbec

Prostějovský kapitán ne že by až tak oslnil statistikami ve WSM lize. Prostě je "jen" osobností, na kterou se chodí, která dává týmu i hokeji tvář, a jarní vítězství v anketě Sympaťák WSM ligy není jenom tak. On jím totiž doopravdy je.

7. místo - Jakub Galvas

Stejně jako u Petry Kamínkové se nesluší říkat, kolik jí přesně je, to stejné platí u Jakuba Galvase, protože on je prostě v podstatě hotový hráč a hotový chlap. Naskočil do extraligy, zahrál si proti tátovi, a v obranných řadách Olomouce rozhodně nezklamal, ba právě naopak: takový příslib do budoucna jsme už dlouho neměli. Teď jen neusnout na vavřínech.

6. místo - Vladislav Roj

Že nevíte, kdo to je? To nevadí, zaslouží si tady být. Není to profesionální sportovec, a ještě ke všemu fandí Spartě Praha, což v Olomouci těžko neseme. Jenže Vladislav Roj se nezalekl velikého světa a osobně založil, zprovoznil, vymyslel a denodenně v OLomouci řídí amatérskou hokejovou ligu, ve které mohou hrát pouze nikdy neregistrovaní hráči. Za úsilí, které do díla vkládá po nocích ve svém volném čase, se mu dostalo odměnou několika desítek obstarožních fotrů, kteří namísto válení se u televize začali zase sportovat, a celé řady jejich dětí, které kvůli tatínkům taky začaly chodit do hokeje.

5. místo - Tomáš Chorý

Jednadvacetiletý fotbalista Sigmy Olomouc se vypracoval v jeden ze základních kamenů sigmácké sestavy, a odměňuje se góly. Pravda, sice druholigovými, ale talent to je. Bylo ovšem mimořádně těžké (a snad ne kontraproduktivní...) na něj ukázat prstem, protože výkon Sigmy byl na podzim velmi kolektivní, a jako takový musí být hodnocen.

4. místo - Matěj Doseděl

Rozhodli jsme se do výběru zařadit nejenom profesionální atlety, protože sport patří všem. Matěj je hokejista, chytá v Olomouci za pátou třídu, a schválně se na něj někdy běžte podívat. Je naprosto neuvěřitelné, co občas zvládne chytit. Rozum zůstává stát a hokejové srdíčko plesá. Shodou okolností byl zrovna dnes (30.12.) vyhlášen nejlepším brankářem turnaje mladších žáků v Hlinsku. Kdyby se tak nevztekal po každém obdrženém gólů, mohl být třetí.

3. místo - Jakub Sedlák

209 cm vysoký basketbalista a kapitán olomouckého týmu není až takovou sportovní celebritou, protože je košíkář, a ne fotbalista nebo hokejista. Pro basketbal v Olomouci je ale tím, čím je Ordoš pro fotbal a Vyrůbalík pro hokej: hra ho baví, a stal se osobností, která dokáže strhnout ostatní. Dvě sezóny byl jedním z nejlepších střelců celé první ligy. Jestli se olomoucký basketbal škrábe z propadliště dějin, je to z velké části díky němu, a nic na tom nemění ani dlouhodobější zranění.

2. místo - Michal Ordoš

V Olomouci už nepůsobí, ale možná se jednou vrátí. Ať už v jakékoli roli. Jakkoli byla Sigma na jaře bídná, dívat se na Ordošovu práci dávalo naději. Vypracoval se v osobnost, která má už teď místo v čestné galerii olomouckého fotbalu, a že jsme tu měli za posledních dvacet let nějaká esa.

1. místo - Petra Kvitová

Po tom, co se stalo před Vánoci, je to bez debaty. Neposlali jsme Petru na první místo jako vyjádření bolestného, ale proto, jak se k celé věci postavila. Obrovsky silná osobnost, která řekla, že se na kurty vrátí, a tím pádem o tom není pochyby, protože svou vůlí překoná absolutně všechno.

0 komentářů

Další články