Dnes:12°C

Zítra:18°C

Pondělí 6.4. Vendula
Menu

Olomouc hledá vhodné místo pro sochu anděla. Nyní stojí na Dolním náměstí před Galerií města

Olomouc hledá vhodné místo pro sochu anděla. Nyní stojí na Dolním náměstí před Galerií města

07. 09. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Olomouc hledá místo pro sochu výtvarníka Václava Lemona, která vznikla na sochařském a řezbářském sympoziu Andělárium. Město oslovuje i občany s návrhy na umístění sochy kdekoliv ve veřejném prostoru, ať už v centru města, nebo v městských parcích.

reklama poutak

Olomouc hledá vhodné místo pro novou ozdobu města, kterou je dřevěná socha anděla z dílny olomouckého výtvarníka Václava Lemona. Zájemci mají možnost zapojit se do rozhodování vlastním návrhem. Socha anděla nyní stojí na Dolním náměstí před Galerií města Olomouce, kde zůstane až do 11. září. Ve stejný den končí i možnost podílet se na rozhodnutí.

Návrhem na umístění může být jakékoliv místo ve veřejném prostoru centra Olomouce či olomouckých parků. „Návrhy budou konzultovány s architekty a památkáři a na základě jejich doporučení bude socha následně přemístěna a instalována," sdělil Radim Schubert z oddělení kultury olomouckého magistrátu.

Socha anděla vznikla na sochařském a řezbářském sympoziu Andělárium, které pořádal spolek Artibi, a který zároveň sochu daroval městu.
Návrhy na umístění sochy mohou Olomoučané i návštěvníci města posílat na emailovou adresu radim.schubert@olomouc.eu

-kz-

0 komentářů

Další články