Dnes:9°C

Zítra:18°C

Pondělí 6.4. Vendula
Menu

„Stávka za Brokolicovou poezii“, studenti Hejčína si dělají srandu z odstranění netradičního názvu oběda

„Stávka za Brokolicovou poezii“, studenti Hejčína si dělají srandu z odstranění netradičního názvu oběda

19. 09. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

„Až tady bude stát dvacet studentů s trasparentama „my chceme Brokolicovou poezii", tak potom ji znovu dejte do jídelníčku," řekl ve vysílání Ano, šéfe minulý týden Zdeněk Pohlreich. Studenti se ve znamení vtipu rozhodli na konci září transparenty opravdu nachystat a před jídlenu s němi nastoupit.

luneta banner

Až tady bude stát dvacet studentů s trasparentama „my chceme Brokolicovou poezii", tak potom ji znovu dejte do jídelníčku," řekl ve vysílání populární televizní kuchař Zdeněk Pohlreich. Právě na základě této věty, která byla minulý týden odvysílána v show Ano, šéfe, který se zaměřil na školní jídelnu v Olomouci, se gymnazisté Hejčína rozhodli před jídelnu s transparentama pro legraci opravdu postavit.

Tento díl kuchařské show rozebírala média již při natáčení. Parta studentů francouzské odnože Slovanského gymnázia v Olomouci vyhlásila před letními prázdninami stávku a přestali dočasně chodit do školní jídelny. Jídlo bylo dle jejich slov vlažné, chuťově nevýrazné, dostávali malou porci a na výběr měli pouze jedno jídlo. Obědy pro francouzskou sekci Slovanského gymnázia se totiž vaří v jídelně v olomoucké části Hejčína a následně se přesouvá na Slovan. Právě tato stávka přilákala Pohlreicha.

Jsem rád, že se za pomoci odborníků, jako je pan Pohlreich, otevírá diskuze o kvalitě školního stravování, jako takového. Věřím, že to přispěje ke zklidnění situace. Samozřejmě hledáme se školami, do nichž zavážíme jídlo, řešení. Chceme, aby si děti do budoucna mohly vybrat ze dvou obědů. Zároveň chceme školám nabídnout, že bychom jim začali zavážet svačinky, které u nás na gymnáziu pro děti připravujeme," řekl pro Olomoucký deník ředitel hejčínského gymnázia Karel Goš.

Studenti gymnázia Hejčín si ze stáhnutí názvu oběda Brokolicová poezie dělají legraci a na facebooku již dokonce založili událost „Stávka za brokolicovou poezii". O tuto akci jeví zájem 500 lidí. "Doufám. že nikdo nepřijde, proto se také akce koná během státního svátku," řekl  student Hejčína, který událost na sociální síti založil jako vtip. U události se již objevují vtipná hesla a hlášky:

"Brokolicová poezie už roky krášlila hejčínský jídelníček, dávala nám pocit tajemna a naději na lepší život. Nenechme zničit to, co se roky budovalo."

"Navrhuji, abychom na brokolicovou poezii začali sbírat víčka."

"Ze zajímavosti jsem se podíval na jídelníček a středa 20.9. - Brambory zapečené se sýrem a brokolicí - to je snad brokolicová poezie ne?"

Odkaz na událost na facebooku najdete zde.

-kz-

0 komentářů

Další články