Dnes:17°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Žena týdne: Odbornice školy pánevního dna Šárka Simonidesová

Žena týdne: Odbornice školy pánevního dna Šárka Simonidesová

26. 07. 2017 - 00:00

Šárka Simonidesová je přední certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigués. Současně vlastní certifikát na výuku jógy, jin jógy a školy pánevního dna. V oboru působí přes patnáct let a jejími kurzy prošlo více než 1500 klientů a klientek. Pravidelně dojíždí z Brna do Olomouce, kde vede celodenní kurzy Hormanální terapie.

banner do článku

V rozhovorech jste zmiňovala, že jste zkoušela různé sportovní aktivity. Jak jste se dostala zrovna k józe?
Sport pro mě byl vždy sprosté slovo. Můj přítel byl ovšem prvoligový fotbalista. Žila jsem s ním v Íránu a v Bulharsku. Jednoho dne jsem si začala stěžovat na paty, když mi bylo asi čtyřiadvacet a tak jsem si řekla, že se sebou budu muset něco dělat. Navštívila jsem tedy posilovnu, začala jsem se o sport nějakým způsobem zajímat. Nevěnovala jsem se kulturistice, ale byla jsem trenérka. Takže jsem sport vnímala spíše přes fyzickou stránku. Jelikož jsem měla zdravotní problémy, musela jsem brát hormonální antikoncepci, byla jsem na konizaci čípku, také jsem brala léky. Těch jsem se samozřejmě chtěla zbavit, nicméně problémy se objevily znovu. Od kamarádky jsem dostala poukaz na návštěvu Hormonální terapie. Navštívila jsem seminář, začala jsem cvičit, vyhodila jsem prášky a po třech měsících jsem šla k lékaři a měla jsem ukázkové výsledky. To byl tedy ten důvod, proč jsem se uchýlila k hormonální józe nebo k józe jako takové.

Kdy jste jógu začala vyučovat?
Učením jógy jsem byla nepolíbená, ale vždy mě bavila anatomie. Došlo k tomu spíše shodou náhod. Když jsem přišli na seminář, tak nám řekli, že cvičení jógy je jen deset procent z učení jógy. Všichni jsme se na sebe podívali s tím, že půjde o nějakou sektu. (smích, pozn. red.) Nicméně tím, že jsem v téhle oblasti vzdělaná- mám kurz výživy, maséra, fitness trenéra, tak jsem šla na školu pánevního dna Anny Skálové, což je jedna z lektorek, která pojímá pánevní dno z pohledu západu i východu. Tam se to celé spojilo a začalo to dávat smysl. I když jsem už před tím měla certifikát, tak do té doby jsem cvičila spíše pro vlastní potřebu a pro ujištění sama sebe.  Od roku 2014 vedu kurzy Hormonální terapie. Musím ale zopakovat, že jsem se k tomu dostala jako slepá k houslím. Nebyla to moje vysněná cesta...

Celý rozhovor v tištěném vydání 27. července 2017

0 komentářů

Další články