Dnes:-1°C

Zítra:1°C

Čtvrtek 5.12. Jitka
Menu

Žena týdne: Zahradnice Tereza Šmoldasová

Žena týdne: Zahradnice Tereza Šmoldasová

12. 06. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Jedním z oblíbených novinářských klišé je na Olomoucku fotografie Terezy Šmoldasové z olomoucké zahradnické firmy Florcenter, kterak chystá třeba vánoční hvězdy. Za ta léta už si zvykla.

Čtyřiatřicetiletá blonďatá zahradnice ale nepoutá pozornost fotografů všech místních periodik jen skrz půvaby, ale také tím, že s květinami doopravdy umí. Přitom původní profesí je certifikovaná sociální pracovnice. „Pět let jsem se starala o postižené lidi nad padesát let,“ říká o sobě. Ke květinám a přírodě vůbec má ale vztah od dětství. „Vystudovala jsem zemědělku, a po několika pracovních štacích v jiných oborech jsem ráda skončila tady. Kvítka na mě neřvou,“ směje se.

Měli jste doma zahradu, když jste byla malá?
Měli, jezdili jsme na jablka, na ořechy, na hrušky. A tak jsem celý život chtěla pracovat u stromů. Nejprve se mi to splnilo v realizační zahradnické firmě, to mi bylo dvacet. Všechno jsme tehdy dělali ručně, krumpáčkama, protože šéf neměl stroje.

Máte sílu?
Kamarádka říká, že jsem malá zápasnice.

Co máte na starosti ve Florcenteru?
Především zeleninu, teď jsou to rajčata, papriky, brokolice a květák. Všechno pipláme od semínka. A taky lesní jahody. Semínko těchto jahod je malinké, menší, než makové. V obchodech už jsou v prodeji.

Máte v současnosti zahradu?
Mám, ale jen malinkou. Ve městě to nejde jinak. Ale záleží mi na ní, opečovávám ji, jsou tam hlavně květiny a okrasné dřeviny.
-vb-

Banner Florcenter

0 komentářů

Další články