Dnes:18°C

Zítra:16°C

Úterý 21.5. Monika
Menu

Co mohou znamenat dva body ze Sparty v konečném účtování? Velmi mnoho!

Co mohou znamenat dva body ze Sparty v konečném účtování? Velmi mnoho!

foto: archiv redakce

27. 02. 2018 - 00:00

Parádní sólo Jiřího Ondruška v prodloužení přineslo Olomouci v pondělní dohrávce cenné dva body do tabulky, ve které se v tuto chvíli počítá doslova každý bod. Pětice týmů má jisté čtvrtfinále, do boje o zbývající místa se ale nyní hlásí sedm týmů. Zlín, Pardubice, Olomouc, Liberec, Sparta Praha, Chomutov a Mladá Boleslav. Na co se budou moci tyto celky v boji o play off spolehnout?

Aukro Berani Zlín

Hokejisté Zlína mají ze všech sedmi týmů aktuálně nejlepší výchozí pozici, k jistotě postupu potřebují poslední krůček. K němu by měl dopomoci démon Roberts Bukarts, který před olympiskou pauzou sbíral dva body na zápas (12 bodů za posledních šest utkání). Podobně důležitý je Libor Kašík, nejvytíženější brankář extraligy, ať už jde o počet střel, kterým čelil (1513) či odchytané minuty (2854). Dobře si Berani vedou také v oslabeních, bez úhony přežili 85,17 % (čtvrtí nejlepší v extralize).

HC Dynamo Pardubice

Východočeši nemají problém jít do všeho po hlavě. Průměrně zablokují hráči Dynama 11,82 střel za zápas, v soutěži jsou na tom lépe jen Vítkovice (13). Pardubicím by k postupu do vyřazovacích bojů nesmírně pomohlo, kdyby ve formě vydržel zadák Marek Trončinský, který je s 35 body nejproduktivnější obránce extraligy a nejlépe bodující hráč mužstva.

HC Olomouc

Že se proti Hanákům nehraje dobře, vám potvrdí zřejmě každý jejich protivník. Mora nedává soupeřům moc prostoru ke střelám, průměrně jich dovolí za zápas jen 25,51, což je nejlepší počin v soutěži. Kohouti rovněž umějí hrát v rámci pravidel, na trestné lavici strávili pouze 463 minut. Méně trestaná je jen Jihlava. Když už se ale do oslabení Olomouc dostane, je schopna si v něm poradit. S 85,79 % ubráněných oslabení je třetí nejlepší.

neolstav tecnik web

Bílí Tygři Liberec

V závěrečných kolech se bude počítat každý bod, a pokud by se utkání měla rozhodovat až na nájezdy, bude mít Liberec výhodu. V aktuálním ročníku jich totiž absolvoval šest a šestkrát byl úspěšný. Když je třeba, dokáží si Bílí Tygři pomoct i solidní přesilovkou – 18,35 % (třetí nejlepší v extralize). V důležitých momentech (a nejen v nich) stojí často tíha okamžiku na hráčích na bodu pro vhazování. A právě tuhle činnost může Liberci závidět celá soutěž, jeho hráči totiž dosud vyhráli 54,93 % všech buly.

HC Sparta Praha

V zápasech, kdy jde o všechno, mantinely jenom řinčí. A buďte přesvědčeni o tom, že kdykoliv mají sparťané možnost „přišpendlit“ někoho na hrazení, udělají to. Průměrně na jedno utkání rozdají hráči pražského týmu 12,35 hitů (víc mají jen Vítkovice a Litvínov). Další jistotou je, že brankáři soupeřů Sparty mají ve většině případů plné ruce práce. Svěřenci trenér Františka Výborného průměrně vyšlou mezi tři tyče 31,21 střel za zápas, nikdo v soutěži nemá v této statistice vyšší číslo.

Piráti Chomutov

Dát první gól není (až na výjimky) rozhodující. V závěrečných zápasech, kdy půjde o všechno, a Chomutov, který si z pozice jedenáctého celku tabulky nemůže dovolit moc zaváhání, by to ale mohlo být důležité. Piráti se jako první zapsali na střeleckou listinu v 28 zápasech. Jsou na tom stejně jako Plzeň, lepší jsou jen Vítkovice (32). Chomutovští hokejisté se rovněž mohou pyšnit dobrou úspěšností střelby, která činí 9,90 % (třetí nejlepší). Pro Piráty jen škoda, že soupeřovy gólmany neohrožují častěji.

BK Mladá Boleslav

Nejhorší „startovní“ pozici pro boje o play off ze zmíněných týmů má Mladá Boleslav. Pokud chtějí Bruslaři vystřelit z dvanácté příčky do vyřazovacích bojů, budou potřebovat své nejlepší hráče. Tou nejvýraznější postavou se aktuálně jeví Jakub Orsava, jenž pokořil hranici 20 gólů, čímž vyrovnal své osobní maximum. V přepočtu bodů na 60 minut je mezi pravidelně hrajícími hráči týmu nejlepší – 2,19. Opřít by se středočeský celek v závěru mohl i o brankáře, kteří si drží slušnou kombinovanou procentuální úspěšnost zákroků 91,50 % – Brandon Maxwell 91,95 %, Jan Růžička 92,36 %.

S využitím serveru www.hokej.cz -ms-

 

 

0 komentářů

Další články