První liga odstartovala, Prostějov bral bod, Přerov nic

07. 09. 2016 - 00:00

O dva dny dříve, než extraliga, odstartovala také druhá nejvyšší hokejová soutěž. Oba hanácké celky měly namířeno na Vysočinu, vedlo se jim ale různě. Prostějov uhrál na ledě Jihlavy remízu a padl v prodloužení, Zubři z Přerova pak prohráli na ledě Třebíče.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Kusko (Milfait), 30. Havránek (Zohorna), 35. Zdráhal (Lojek, Erat), 53. Zohorna (Dolníček, Erat), 60. Zdráhal – 22. Dostálek (Chmelíř, Pala), 32. Sikora (Plášek), 58. M. Kratochvíl (Procházka, Pšurný). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 9:11, navíc M. Kratochvíl (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1640. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 4:3 p ((1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Skořepa (Jergl, Stoklasa), 31. Březina (Dundáček), 39. Skořepa (TS), 63. F. Seman (Stoklasa) – 8. Venkrbec (Rudovský), 24. A. Holík, 33. M. Novák (J. Káňa). Rozhodčí: Veselý – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1162. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.