Dnes:10°C

Zítra:10°C

Sobota 23.10. Teodor
Menu

Skandál ve WSM lize. Slavia poslala do Prostějova juniorku

Skandál ve WSM lize. Slavia poslala do Prostějova juniorku

08. 10. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Problém, který v těchto dnech řeší krachující hokejový klub Slavie Praha, se přenesl i do právě probíhajícího utkání WSM ligy, které se hraje v Prostějově. A tým Slavie odmítl odcestovat k zápasu, a v Prostějově tak za pražský tým nastoupili junioři, kteří ještě v poledne hráli juniorskou ligu v Jihlavě. Hráči hostů nastoupili s přelepenými jmenovkami v náhradních dresech.

"Ačkoliv není mým stylem něco řešit přes média, tak po kroku, který byl učiněn hráči, a to zveřejnění prohlášení v médiích, které nebylo ani doručeno představenstvu, a neodcestování na zápas, jsem nucen zareagovat," sdělil před chvílí na klubovém webu Slavie šéf klubu Pitter.

"Je bohužel velmi zarážející, když někomu otevřeně řeknete, jak se věci mají v dobu, kdy je čas na řešení této situace, a je zde možnost odejít do jiných klubů, které projevují zájem, tak místo toho udělají tento krok? Prostřednictvím sportovního manažera jsem hráčům vzkázal, že mohou přijít za mnou a rád jim aktuální situaci vysvětlím, ale nikdo se neozval a přišlo takové prohlášení," uvedl.

Prohlášení Vladimíra Pittera k situaci ve Slavii - redakčně kráceno

...Obzvlášť, když se nebavíme o tom, že by se hráčům dlužily peníze za dva nebo více měsíců. Otevřeně říkám, že k dnešnímu dni je stav takový, že z výplat splatných k 20.9. se dluží dohromady cca 350 tisíc, a to 9 hráčům, kteří zde mají nadstandardní podmínky hodné extraligové úrovně. I těm však odešla podstatná část výplat, a toto zbývá. Majitelé ostatních klubů jistě pochopí, co tím vším myslím a opravdu já si nenechám hráči diktovat, co mám udělat. To považuji za nekorektní jednání a poškození klubu HC SLAVIA PRAHA a.s.

Dále budu velmi intenzivně zvažovat, jaké z toho vyvodím důsledky. Ale dali mi jasný signál na razantní řešení. Jestli jsem měl při zásadním rozhodování srdce, a nedělalo se mě to vůbec jednoduše přehodnotit sportovní cíl A-týmu, tak nyní ve mně definitivně převažuje zdravý rozum a věci budu řešit nekompromisně. Luděk Bukač velmi dobře věděl, jak se od začátku celá situace vyvíjí a celou dobu měl průběžné informace. Všem těm, kteří stojí za tímto dnešním krokem, tak jim nejde vůbec o Slavii a mě může jen mrzet, že toto se opět řeší přes média. Hlavně tím ublížili sobě a poškodili tím Slavii.

Jsem přesvědčen o tom, že ačkoliv je pod tím podepsán celý tým, tak je celá akce připravená jednotlivci. Sám jsem kolektivní sport dělal, takže si dokážu představit, jak to asi celé proběhlo. Sezonu budeme klidně dohrávat s juniory a hráči, kteří mají ke Slavii dlouholetý vztah. Mojí prioritou je, aby tady byli hráči, kteří chtějí v této těžké situaci Slavii opravdu pomoct. Toto opravdu překročilo veškeré meze a solidárnost vůči nim. Raději udělám dva kroky dozadu, aby v budoucnu případně mohla Slavia udělat třeba 10 kroků vpřed.

Zároveň bych chtěl i tímto velmi poděkovat našim juniorům, kteří po svém dnešním zápase v Jihlavě, který sehráli v poledne, zareagovali na danou situaci a odcestovali ihned po zápase do Prostějova, kde nastoupí v rámci WSM ligy k dnešnímu mistrovskému utkání proti místním Jestřábům."

Vladimír Pitter

 

Další články