Olomoučtí boxeři přivezli z MČR kadetů a žáků čtyři medaile

10. 06. 2017 - 00:00

Na mistrovství jela olomoucká Dukla sice v malém počtu, na konci přesto zacinkaly čtyři mediale. Nejmladší Lucinka Marečková ve váhové kategorii do 34 kg získala zlato vítězstvím nad Terezou Bařtipánovou z Rakovníku. Další dívka Claudia Tótová ve váhové kategorii do 50 kg v semifinále porazila Nikolu Roubalovou ze Sokolova a ve finále získala zlato poražením Lucie Galekové z Prahy.

Claudia ve finále ukázala své zkušenosti a krásnými kontry soupeřku naprosto převálcovala. Denis Paulík ve váhové kategorii do 36 kg v semifinále porazil Tomáše Baránka z Mikulášovic,  ve finále bohužel podlehl Patriku Floreskulovi z Třeboně a získal tím druhé místo a titul vicemistra ČR. Poslední Antonio Hauer ve váhové kategorii do 38 kg to měl nejtěžší. Boxoval v plně obsazené váze a vítězství a titul mistra ČR si vybojoval vítězstvím nad Manuelem Hidalgem z Kopřivnice, Tomášem Zeleným z Chrudimy v semifinále a Jaroslavem Ferkem z Duchcova ve finále.  V extralize mužů slavil titul v dresu BC Ostrava jeden z největších talentů českého boxu Pavel Polakovič. V oporu vicemistra DTJ Prostějov se vypracoval teprve 19 – letý Patrik Baláž. Po zranění z finálového zápasu při obhajobě zlata v Evropském poháru  mužů se po operaci a dlouhé rehabilitaci vrátil úspěšně do amatérského ringu Mario Wiedermann. Z přípravy mezi profesionály ho stáhl trenér reprezentace mužů Jiří Kotiba, který ho vzal sebou ke dvěma přátelským zápasům proti polským boxerům. Wiedermann se mu odměnil výborným výkonem a hlavně jeho vítězství nad Karolem Stepieněm ve váze do 81 kg potvrdilo, že jeho obnovená příprava s Antonínem Haurem z Dukly je velkým příslibem do budoucna.