Dnes:26°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Je to oficiální: Hnutí ANO v Olomouckém kraji vyzvalo hejtmana Koštu k odchodu

Je to oficiální: Hnutí ANO v	Olomouckém kraji vyzvalo hejtmana Koštu k odchodu

05. 02. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Zastupitelský klub hnutí ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva vyzvali hejtmana Olomouckého kraje Oto Koštu k rezignaci. Zastupitelé a členové předsednictva se na tom jednomyslně shodli při společném jednání v neděli 5. února.

Dle jejich názoru se hejtman Košta nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní své hejtmanské povinnosti. „Jako nováček   v politice měl pan doktor Košta k dispozici celý náš odborný tým, stáli za ním zastupitelé. Bohužel u něj nad smyslem pro povinnosti převládla nekoncepčnost, chaotičnost a neschopnost práce v týmu. Doktor Košta prostě neřídil kraj efektivně, odmítal spolupracovat s hnutím, jako svého poradce zaměstnal bývalého hejtmana z ČSSD, který je vyšetřován v korupční kauze Vidkun,“ řekl krajský předseda hnutí Ladislav Okleštěk.    
    
„Selhání pana doktora Košty je pro nás překvapením. Jeho případné odvolání zřejmě vrhne špatné světlo na krajskou koalici a především na hnutí  ANO, na druhou stranu šlo o zásadní a opakující se excesy a my musíme jednat,“ dodal Ladislav Okleštěk.        
    
Za jedno z vážných Koštových pochybení označili členové zastupitelského klubu a krajského předsednictva právě jeho úzkou spolupráci s Jiřím Rozbořilem. S bývalým hejtmanem uzavřel Oto Košta poradenskou smlouvu, díky které Rozbořil inkasoval 45 tisíc korun měsíčně.    
    
Oto Košta se měl jako hejtman zaměřovat zejména na sociální oblast a zdravotnictví. „Pan Košta je odborník s celoživotními zkušenostmi, a proto s    ním i nadále počítáme v našem zastupitelském klubu. Budeme ale vyžadovat poctivou práci pro hnutí ANO i celý kraj tak, jak je to samozřejmé u ostatních zastupitelů,“ upřesnil Ladislav Okleštěk.    

-vb-
   

Další články