Dnes:14°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Od pondělního večera hrozí na Olomoucku náledí, varují meteorologové

Od pondělního večera hrozí na Olomoucku náledí, varují meteorologové

03. 12. 2018 - 00:00

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil výstrahu na vznik ledovky na celém území Olomouckého kraje. Výstraha platí ode dneška 2.12.2018 do zítřejších 12:00 hodin. Doporučuje se omezit vycházení ven a jízdu autem jen v nezbytných případech. „Během úterý se bude od severozápadu ochlazovat a ve středu ráno budou teploty ve 2 metrech nad zemí na celém území pod bodem mrazu. Mokré povrchy proto budou namrzat a místy se bude tvořit náledí,“ uvedli meteorologové ve své výstraze.

jaro_banner_web

Ledovka už nyní komplikuje dopravu. Stojí některé vlaky, na silnicích se kvůli ledovce tvořily místy kolony už v neděli večer. Vlaky nabíraly mnohahodinová zpoždění především na hlavní trati z Prahy na Moravu, kvůli zamrzlým trolejím v České Třebové. Provoz byl večer obnoven jen díky použití dieselových lokomotiv.

Problémy hlásila také silniční doprava. Zavřená byla silnice do Červené Vody, v obci Tovéř havaroval sypač. Podle meteorologů bude nejkritičtější noc z pondělí na úterý. Po dlouhotrvajícím dešti mají teploty poklesnout zpět pod bod mrazu, výstrava před ledovkou platí až do úterního poledne.

-vb-

0 komentářů

Další články