Dnes:18°C

Zítra:16°C

Úterý 21.5. Monika
Menu

ANO nasadilo v Olomouci jako svoji jedničku do voleb Miroslava Žbánka

ANO nasadilo v Olomouci jako svoji jedničku do voleb Miroslava Žbánka

foto: archiv redakce

26. 03. 2018 - 00:00

Kandidátem na primátora města Olomouce za hnutí ANO se stal Miroslav Žbánek. Svou kandidátku v čele se 45letým manažerem si olomoucké hnutí schválilo na svém pátečním sněmu. Miroslav Žbánek, rodák z Valašska, žije a působí v Olomouci přes 25 let. Vystudovaný lesník a personalista jedenáct let pracoval jako ředitel projekční firmy, poté osm let zastával vedoucí funkce ve veřejné správě.

V současné době jako manažer ve státní organizaci Správa železniční dopravní cesty odpovídá za investice do oprav a rekonstrukcí nádražních budov v regionu. Dlouhodobě se věnuje problematice strategického řízení, investic a evropských dotací.  Je předsedou klubu zastupitelů za hnutí ANO v Olomouci a krajským zastupitelem.

V nadcházejícím volebním období nás čeká několik klíčových úkolů. Zvládnutí velkých investičních akcí, které výrazně ovlivní život ve městě a nastartování realizace nového strategického plánu, na kterém jsme v posledních letech pracovali. Více než kdy jindy v minulosti budeme potřebovat rozhodné vedení města se zkušenými odborníky v čele, které bude schopné hledat názorové průniky a naslouchat občanům i svým kritikům, říká ke svým cílům Žbánek, možný budoucí primátor Olomouce.

 Dvojkou kandidátky se stal vysokoškolský pedagog a docent na katedře historie Univerzity Palackého Karel Konečný (53). Autor mnoha publikací o historii měst, včetně Olomouce, se chce v zastupitelstvu a potažmo vedení města zaměřit na podporu a rozvoj městské památkové rezervace, kulturních institucí a vzdělávacího systému. Konečný řadu let působil v celostátní expertní skupině hnutí ANO pro vzdělávání a školství. Další v pořadí je právnička a manažerka ve státním podniku Miroslava Ferancová (51), která v minulosti pracovala v soukromé i veřejné sféře. Čtverkou kandidátky se stal Miloslav Tichý (31), marketingový manažer a odborník na cestovní ruch. Jeho tématem jsou mimo oblasti cestovního ruchu také chytrá města a kreativní průmysly. Spolu s Ferancovou jsou oba zastupiteli již v tomto volebním období. První pětku kandidátky hnutí ANO uzavírá Eva Kolářová (63), ekonomka, která se 20 let věnuje sociálním službám a komunitnímu plánování.

Vybírali jsme na kandidátku tým kolegů s konkrétními znalostmi a životními zkušenostmi, které budou pro správu města přínosné. Doba lákavých jmen celebrit na kandidátce už skončila a chceme-li být skutečným přínosem pro občany, musíme něco umět a své práci mnohé obětovat,“ komentuje složení kandidátky její lídr Miroslav Žbánek.

-age-

0 komentářů

Další články