Ano2011 má kandidátku do krajských voleb, vede ji Oto Košta

Ano2011 má kandidátku do krajských voleb, vede ji Oto Košta

02. 03. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V pondělí byla krajským sněmem hnutí Ano schválena kandidátka pro podzimní volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Lídrem se stal MUDr. Oto Košta, Ph.D., pedagog a praktický lékař, působící v Olomouci. V kandidátní listině jsou poměrově zastoupeny všechny oblasti kraje, svou roli hrála i odbornost jednotlivých kandidátů.

„Chceme lidem nabídnout kandidáty, kteří uspěli ve svém profesním životě, a mohou tak olomoucký region opět někam posunout,“ uvedl krajský předseda hnutí Ladislav Okleštěk.

Podle lídra kandidátky Oto Košty je jedním z hlavních problémů regionu vysoké zadlužení, po Praze druhé nejvyšší v zemi. „To do značné míry limituje další rozvoj kraje. Mým cílem je proto propojení investic do infrastruktury, školství a dopravní obslužnosti. Musíme tím podporovat rozvoj podnikání a snižování nezaměstnanosti,“ říká Košta. V první desítce se vedle něj na kandidátce objevují jména ekonomů, manažerů nebo starostů, kteří by mu s jeho vizí měli pomáhat.

Druhým mužem kandidátky je poslanec Ladislav Okleštěk. Zákonodárce, s dvacetiletou praxí v komunální politice. „Uděláme vše pro to, aby se zde zase žilo dobře. ANO nikdy nezůstává u abstraktních slibů. To už jsme myslím celorepublikově dokázali.“ První trojku uzavírá Ing. Petr Vrána, obchodní manažer s dlouholetou praxí v byznysu.

Další v pořadí TOP 10 se o vaši přízeň budou ucházet: Ing. Adam Kalous, starosta města Jeseník, Jiří Vykydal, podnikatel z Libivé, Ing. Miroslav Žbánek, vedoucí odboru z Olomouce, Ing. Hana Mazochová, ekonomka z Přerova, Ing. Ivo Zatloukal, starosta obce Vrbátky, Ing. Jan Zahradníček, starosta obce Medlov, Ing. Milan Klimeš, ředitel společnosti v Bludově.

Věkový průměr všech kandidátů je 50 let. Nejmladší kandidátka má 27 roků, nejstarší 70 let.

Jsme genderově vyvážení. Do voleb za hnutí ANO jde třináct žen.

Úspěšně jsme oslovili podnikatele a živnostníky. Na kandidátní listině jich proto najdete více než pětinu.

Krajský sněm rovněž jednomyslně podpořil kandidaturu MUDr. Milana Brázdila, lékaře letecké záchranné služby a poslance PČR, v podzimních senátních volbách v obvodu č. 61 (Olomoucko). První kolo voleb do Senátu PČR se s největší pravděpodobností uskuteční souběžně s krajskými volbami.

Převzatá tisková zpráva

0 komentářů

Další články