Cocktail Bar USA - Slavíme 20 let 31. 8. 2019

Dnes:29°C

Zítra:28°C

Neděle 25.8. Radim
Menu

Krajské volby by vyhrálo ANO, ostatní mají uctivý odstup

Krajské volby by vyhrálo ANO, ostatní mají uctivý odstup

27. 01. 2016 - 00:00

Podle anketního průzkumu, který nechal zpracovat Olomoucký Večerník na začátku ledna, by nyní krajské volby vyhrálo hnutí ANO 2011. Ostatní strany se krčí s velkým odstupem vzadu, propad je zřetelný hlavně u ČSSD. Prakticky beze změny se pohybují pouze preference KSČM.

Výzkumu se ve dnech 5. - 10. ledna 2016 zúčastnilo celkem 264 obyvatel kraje ve věku 18 - 64 let, a to proporcionálně ve všech okresech. Volby by podle výsledků ankety přesvědčivě vyhrálo hnutí ANO. Druhá ČSSD od poslední, zářijové ankety, ztratila skoro 9%, pravděpodobně kvůli několika aférám, které ji během podzimu na krajské úrovni provázely. Pozice drží KSČM, propad naopak zaznamenává TOP09, jakkoli jen v řádu jednotek procent. Jednoprocentní nárůst hlásí ODS, podle zpracovatelů ankety však jde v převážné většině pouze o protestní hlasy cůči hnutí ANO, bez toho, aniž by respondenti výrazněji souhlasili s programem strany. Překvapením je výsledek Svobodných, které by v okresech Jeseník, Přerov, Prostějov a Šumperk nevolil téměř nikdo (výsledky se pohybovaly pod 3%), ve městě a okrese Olomouci však Svobodní zabodovali a překvapivě získali v anketě mírně přes 6% hlasů.

Krajských voleb by se v lednu 2016 zúčastnilo 43% oprávněných voličů, 75% z nich bylo už nyní definitivně rozhodnuto, komu svůj hlas ve volbách dají.

-red-

0 komentářů

Další články