Dnes:11°C

Zítra:11°C

Čtvrtek 2.4. Erika
Menu

Prvňáčci dostanou od radnice lahev pro svou bezpečnost

Prvňáčci dostanou od radnice lahev pro svou bezpečnost

foto: archív

18. 08. 2019 - 19:00

S nástupem do první třídy dostanou malí Olomoučané zajímavou a praktickou pomůcku. Díky novému projektu Zdravé láhve může každý prvňáček v září 2019 dostat zdravou láhev s tematickým potiskem, díky němuž se dozví jednoduchou formou, co dělat v nebezpečné situaci.

„Vnímám to jako dobrý a zajímavý nápad, která zvýší bezpečnost dětí. Speciální potisk na láhvi jim poutavými obrázky přirozeně pomáhá zapamatovat si, jak se mají v určité situaci zachovat,“ vysvětluje náměstek primátora Martin Major, který má na starosti i oblast bezpečnosti a ochrany obyvatel. Na potisku jsou uvedena rovněž i čísla jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.

Z praktického hlediska je tento dárek rovněž pomocníkem pro zajištění pitného režimu dětí. „Tento typ lahví velmi často rodiče svým dětem pořizují a tvoří téměř nedílnou součást výbavy každého školáka, tak jak je to i v případě mého syna. Proto by podobná láhev měla tvořit nedílnou součást základní výbavy prvňáčků, jenže s ohledem na cenu nemusí být dostupná všem sociálním skupinám,“ doplnil náměstek Major. Tento projekt tak má výchovný, praktický i sociální aspekt.

Městská rada se na pondělním jednání s touto novinkou seznámila a projednala návrh, aby tyto láhve dětem nakoupilo město. Vzhledem k tomu, že do prvních tříd v září 2019 nastoupí asi 1160 žáků a cenová nabídka jedné láhev včetně potisku je 110 korun, jedná se zhruba 128 tisíc korun bez daně. Záměr bude ještě projednán na zasedání Bezpečnostní rady města Olomouce.

Vlastimil Blaťák

1 komentář

oleg 19.08.2019, 12:33

Chybí Vám tam něco

"jedná se zhruba 128 tisíc korun".

Další články