Dnes:18°C

Zítra:16°C

Úterý 21.5. Monika
Menu

Spadla klec: Celníci s policisty opět zabránili mezinárodnímu obchodu s konopím

Spadla klec: Celníci s policisty opět zabránili mezinárodnímu obchodu s konopím

foto: archiv redakce

23. 06. 2017 - 00:00

Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc zahájili v říjnu 2016 práci na případu s krycím názvem „KOGO". Prověřovali osoby podezřelé z páchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V rámci prověřování odhalili celníci organizovanou skupinu osob působící ve více státech, která byla řízena hlavním organizátorem z Olomouce. Podezřelí obchodovali se sušeným konopím, které dodávali do Polska.

videoprojektory web

Závěrečná část operace vyvrcholila minulý týden 12. a 13. června zásahem českých celníků za dozoru státního zástupce, při kterém byl na kurýrní cestě do Polska zadržen protidrogovou a operativní složkou Celní správy ČR hlavní organizátor skupiny. Ve vakuovém pytli přepravoval osobním vozidlem Audi A8 tři kilogramy sušené marihuany určené k distribuci. Při sedmi domovních prohlídkách zajistili celníci ve spolupráci s policisty z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje tři vybavené „indoor" pěstírny konopí, 150 kusů vzrostlých rostlin konopí a další důkazní prostředky prokazující páchání trestné činnosti.

Bezpečnostní složky zadržely další tři členy této organizované skupiny. Jedna osoba je stíhána na svobodě, zbylé tři vazebně. Za zvlášť závažný zločin „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" hrozí pachatelům trest odnětí svobody až 18 let.

-vb-

0 komentářů

Další články