Dnes:32°C

Zítra:34°C

Úterý 25.6. Ivan
Menu

Územní rozhodnutí na rozhlednu Spiritualie je zrušeno. Věc se vrací na začátek

Územní rozhodnutí na rozhlednu Spiritualie je zrušeno. Věc se vrací na začátek

foto: archiv redakce

01. 03. 2016 - 00:00

Krajský úřad vrátil stavebnímu úřadu k projednání územní rozhodnutí ohledně rozhledny Spiritualia, kterou chtěl podnikatel Josef Tesařík postavit vedle již existujícího BEA centra. "Spiritualia dostala územní rozhodnutí v poslední den platnosti starého územního plánu, podle nového se povolit nedá," okomentoval na facebooku rozhodnutí Krajského úřadu Architekt a opoziční zastupitel za hnutí ProOlomouc Tomáš Pejpek.

Původní územní rozhodnutí pro Spiritualii bylo vydáno doslova na poslední chvíli, a to 29.9.2014, poslední den platnosti starého územního plánu. 53 metrů vysoká plánovaná budova tak dostala od úřadů zelenou.Nový územní plán, který začal platit od října 2014, se totiž k výškovým stavbám staví zančně odmítavě. Podle investora mělo jít o duchovní centrum areálu, v němž sídlí i Moravská vysoká škola, v budově se měl nacházet společenský sál, knihovny, studovny, pracovny a v horním patře také kavárna a vyhlídková plošina. Náklady byly před dvěma lety vyčísleny okolo 200 milionů korun, investorem měla být společnost Tesco SW a RCO.

Proti stavbě Spiritualie se ohradili obyvatelé z okolních domů, kteří počítali s tím, že v okolí nesmí vyrůst vyšší, než čtyřpatrová budova. Pak ale radní zrušili studii určující výškové limity v okolí a hrozilo, že majitelé bytů přijdou o výhled na volné prpstranství, protože jim několik metrů od oken bude stát přes padesát metrů vysoká budova.
-ms-

0 komentářů

Další články