Dnes:25°C

Zítra:24°C

Úterý 22.9. Darina
Menu

V Přerově byl spáchán bombový atentát na redaktorku Deníku, na případ je uvaleno embargo

V Přerově byl spáchán bombový atentát na redaktorku Deníku, na případ je uvaleno embargo

28. 11. 2018 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V noci z pondělí 26. listopadu na úterý 27. listopadu byl v Přerově podle dosud známých informací proveden bombový útok na redaktorku regionálních novin. Podle informací, které má Hanácký Večerník k dispozici, byla odpálena tzv. trubková bomba. Policie uvalila na případ přísné embargo.

Samotná redaktorka se zatím k útoku nevyjadřuje. "V tuto chvíli mám zakázáno poskytovat jakékoli informace," řekla pro Hanácký Večerník. Redakce dotázala Policii ČR, která zatím k případu žádné stanovisko nevydala a je pravděpodobné, že je celý případ uvaleno informační embargo. Podle našich zjištění došlo k zásahu bytu, ve kterém redaktorka bydlí. Celá ulice byla policií zablokovaná, na místě byl uskutečněn nález spousty šroubů, co proletěly oknem. Jejich nález ukazuje pravděpodobně právě na trubkovou bombu. Při útoku byl poškozen plynový rozvaděč, použitá bomba údajně měla být položena na něj.

"Mohu potvrdit, že v noci z pondělí na úterý došlo k explozi doposud neupřesněného předmětu u rodinného domu v Přerově, v současné době probíhá šetření a vzhledem k tomu, že by zveřejnění bližších informací mohlo narušit další šetření, nebudeme prozatím k případu sdělovat bližší informace. S ohledem na ochranu osobních údajů se nebudeme konkrétně vyjadřovat ani k poškozené osobě," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zjišťujeme podrobnosti.

-ms-

3 komentáře

Martin 08.04.2019, 14:41

Co nového k vyšetřování?

Jsou jakékoli informace k tomuto starému případu? Nebo už nikdy nic?

Václav Jareš 08.04.2019, 09:46

Utajovaný zločin.

Utajování tohoto přerovského případu mne udivuje.Nedovedu si představit,že by byl opředen státním tajemstvím a kdyby přece, i tak by případ neměl být utajován a aspoň krátkou zprávou by měl být oznámen veřejnosti.Doufám,že mlčením policie nekryje pachatele.

Šárka Kubíková 08.04.2019, 10:19

Asi nařízení z vyžších míst.

A co chcete,když hlava tohodle státu vykřikuje ,že novináři by se měli likvidovat.Tak v takovém státě se nelze ničemu divit.

Další články