Dnes:18°C

Zítra:20°C

Pondělí 23.9. Berta
Menu

Jakub Čech oceněn Novinářskou cenou

Jakub Čech oceněn Novinářskou cenou

05. 05. 2018 - 00:00

Speciální ocenění poroty Novinářské ceny si za své články pro Hanácký Večerník odnesl náš redaktor Jakub Čech. Ten jako novinář upozornil na řadu kauz v Prostějově, v roce 2017 publikoval zhruba dvě stovky článků.

Vyhlášení Novinářské ceny za rok 2017 proběhlo 3. května v pražském Divadle Archa. Ceny byly udělovány v několika kategoriích, a to jak za psanou, tak i audiovizuální žurnalistiku. V kategorii regionální žurnalistiky si speciální ocenění vydobyla série článků Jakuba Čecha pro Hanácký Večerník.

„Porota oceňuje obdivuhodné nasazení mladého muže, který dokáže jasně a výstižně pojmenovat problémy svého města a to v mediu, které je nezávislé a v regionu vydává jak tištenou, tak online verzi,“ zdůvodnila své rozhodnutí porota ve složení Olga Baková, Ivo Mludek a Luděk Navara.

Čech píše pro Hanácký Večerník od března 2016. Na svém kontě má několik set článků, v nichž se zabýval především situací v prostějovské komunální politice. Odhalil a poukázal na nespočet nešvarů a pochybení zdejších politiků a úředníků, učinil řadu exkluzivních zjištění, pracoval s různými zdroji. Ve svých článcích jde za pozadí problémů, které popisuje v souvislostech. Dlouhodobě se zabýval také problémy souvisejícími s řízením Muzea a galerie v Prostějově, které letos v březnu vyústily v odvolání jeho ředitele Daniela Zádrapy.

-red-

0 komentářů

Další články