drnda web

Portál poslance Radima Fialy ukradl článek z Prostějovského deníku

Bez citace, bez uvedení jména autora převzal server poslance za Olomoucký kraj Radima Fialy iTydenik článek z Prostějovského deníku. Podobná praxe v médiích standardní není.

Portál iTydenik, jehož vlastníkem je poslanec Radim Fiala zvolený původně za Okamurův Úsvit přímé demokracie, dnes člen partaje SPD, zveřejnil v sobotu 15. července článek týkající se letních brigád. Po jeho bližším prostudování je patrné, že vychází z textu, který o den dříve publikoval Prostějovský deník.

Článek není stejný zcela, vychází ale přesně z textu redaktora Michala Sobeckého z Deníku. „Třeba firma Maier nabízí brigády ve výrobě, aktivní je při hledání brigádníků také Česká pošta. Do sadů pro přivýdělek míří spíše důchodci. I agentury neustále shání brigádníky, pro něž mají nachystaná místa. Ve většině případu shání marně. Zájem firem o brigádníky přes léto sice je, ale zájemců o brigády je poměrně málo,“ zní výtah článku z Deníku. Problém je, že citace není nikde uvedena, ani článek na iTydeniku není nijak podepsaný. Též fotografie u článku byla nejprve na webu Novinky.cz.

S Fialovým portálem iTydenik je spjatá též dcera sociálně demokratického náměstka Pavla Smetany Dominika, která je jeho obchodní manažerkou. Stejný portál před časem přinesl i nekvalitní záznam rozhovoru s bývalým primátorem Prostějova Miroslavem Pišťákem, kterého z čela města smetla aféra finančních darů od soukromých firem, na kterou upozornil deník Mladá fronta DNES.

Portál navazuje na někdejší tištěné periodikum Týdeník Prostějova, které v roce 2008 založila podnikatelka Miluše Něničková. Posléze jej začal majetkově ovládat právě poslanec Radim Fiala.

 

POROVNEJTE SI OBA ČLÁNKY

Originál Prostějovského deníku

Opis portálu iTydenik.cz

 

Jakub Čech

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce