drnda web

Průměrná mzda na Olomoucku stoupla ke konci roku 2018 na 28 654 korun

Průměrná hrubá měsíční mzda zaměstnanců v Olomouckém kraji vzrostla ve 3. čtvrtletí 2018 na 28 654 Kč. Oproti stejnému období předchozího roku se zvýšila o 9,1 %. Po kraji Jihočeském a Královéhradeckém se jednalo o 3. nejvyšší meziroční růst v České republice. Podle předběžných výsledků podnikového výkaznictví ČSÚ byl růst mzdové úrovně v Olomouckém kraji doplněn mírným růstem evidenčního počtu zaměstnanců. Uvedl to ve své zprávě Český statistický úřad.

Podle předběžných výsledků podnikového výkaznictví ČSÚ vzrostla zaměstnanost v národním hospodářství také ve 3. čtvrtletí 2018. Průměrný evidenční počet zaměstnanců v České republice dosáhl po přepočtu na plně zaměstnané úrovně 4 064,2 tis. osob. Oproti stejnému období roku 2017 se zvýšil o 47,5 tis. osob, tj. o 1,2 %. Z celkového počtu zaměstnanců bylo na pracovištích v Olomouckém kraji zaměstnáno 223,0 tis. osob (tj. 5,5 % z celku). Jejich počet se oproti 3. čtvrtletí 2017 zvýšil o 0,6 tis. osob, tj. o 0,3 %. Meziroční růst počtu zaměstnanců charakterizoval všechny kraje České republiky s výjimkou kraje Karlovarského, ve kterém byl zaznamenán pokles o 0,4 %. Relativně nejvyšší zvýšení bylo zjištěno v Praze, a to o 3,3 %.

-age-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce