Prospánek léto

bannery-vanoce-1_728x90

Audit smluvního vztahu města Olomouce a Vodáren: Hrozí 390 milionů pokuty?

Společnost Grant Thornton zpracovala letos na podzim Právně ekonomický audit smluvního vztahu města Olomouce a společnosti Moravská Vodárenská. Dokument se nám podařilo získat; audit důrazně upozorňuje na nedostatky stávající smlouvy, které hrozí milionovými pokutami.

Audit, který byl zpracován v září letošního roku, ve svých doporučeních vyplývajících z právní a ekonomické analýzy smlouvy zmiňuje několik bodů, které ve smluvním vztahu buď vůbec nejsou zakotveny, anebo jejich úprava není dostatečná. Audit nedostatky rozděluje do dvou skupin, "červené", která shrnuje závažné nedostatky, a "oranžové", která obsahuje připomínky ne tak závažného charakteru. Červená skupina připomínek auditu pak výslovně zmiňuje nedořešené vztahy ke třetím osobám (což v trojúhelníku vztahů Veolia - Moravská Vodárenská - město nemusí být zrovna drobnost...), taktéž zmiňuje nedotaženou úpravu řešení sporů mezi smluvními stranami a liberační události.

Vypovězení smlovy? Pokuta až 390 milionů

Audit především zmiňuje riziko platby kompenzace za každý rok eventuálního nedodržení smlouvy asi 50 milionů korun ročně, což odpovídá současné výši kalkulovaného zisku. Stávající smlouva takovou možnost řeší pro město Olomouc velmi nevýhodně. V případě vypovězení smlouvy například v roce 2017 totiž hrozí kompenzace za zbývajících 13 let smlouvy ve výši cca 390 milionů korun.

-vb-

Pro komerční prezentaci Vaší společnosti jsme připravili rychlý a jednoduchý postup pro tištěnou i online verzi Večerníku.

komercni_zona

    • navrh web nabah

       

    •  BIOSLAVNOSTI_2018_banner_300x200_052018_01

 

dot

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. RozumímVíce