Zde může být vaše reklama.

GLOSA Olomouc žije: tvarůžky, květiny a burgery zaplnily město

Olomouc žije: tvarůžky, květiny a burgery zaplnily město

foto: VFO

02. 05. 2024 - 13:39

Ve svých příspěvcích se snažím posuzovat naše regionální dění, které, jak víme, nikdy není jen černé nebo bílé. Jsou oblasti, kde bychom si přáli vidět zlepšení, ale jsou také chvíle, kdy můžeme být právem hrdí na to, co se nám daří.

Nedávno Olomouc opět dokázala, že je nejen historickým, ale i kulturním a gastronomickým srdcem Moravy. Další ročník Tvarůžkového festivalu Olomouc potvrdil, že naše město má nezastupitelné místo na české gastromapě. Tvarůžky sice nemusí každému vonět, ale chutnají úžasně a těch tradičních i moderních pojetí využití tohoto aromatického sýru je, jak ukázali šéfkuchaři, nespočet.

Ale to byl jen začátek. Výstaviště Flora otevřelo své brány pro jarní výstavu, kde hlavní expozice pod názvem Galaxie květin přilákala návštěvníky ze všech koutů republiky. Je třeba vyzdvihnout úsilí paní ředitelky Evy Fuglíčkové a jejího týmu, kteří se zasloužili o renesanci těchto výstav a vrátili jim zašlou slávu.

Návštěvníci měli možnost spojit příjemné s užitečným, neboť současně probíhal i další ročník Burger Street Festivalu před Galerií Šantovka. Festival opět ukázal svou jedinečnost a například vítězné Bistro Paulus, oceněné za nejlepší burgery, zde představilo své gastronomické umění. Osobně jsem si pochutnal na jehněčím burgeru a také na burgeru s trhaným masem a tvarůžkem. Mohu tak svědomitě potvrdit, že byly opravdu výjimečné.

Kulturní nabídka v Olomouci pokračovala i na Poděbradech, kde první z akcí ze série pálení čarodějnic vytvořila fajn atmosféru. Poděbrady se stávají stále oblíbenějším místem nejen pro odpolední procházky s rodinou, ale také pro svou rozmanitou nabídku občerstvení, často s tematickým zaměřením. Také zdejší tým si zaslouží pochvalu.

Co říci závěrem? Olomouc je město plné života, kultury a vynikajícího jídla. Pro ty, kteří si chtějí užít bohatý kulturní program nebo se jen dobře najíst, nabízí naše město nespočet možností. A jak jistě mnozí z nás vědí, dobře najezený člověk = dobrá nálada. Tak tedy ať je v Olomouci vždy dobře a všem přeji mnoho krásných zážitků a dobrou náladu.

Další články