Zde může být vaše reklama.

GLOSA Proč těm dětem pomáháme? Protože někdo pomáhat musí!

Proč těm dětem pomáháme? Protože někdo pomáhat musí!

foto: Archiv redakce

08. 08. 2023 - 15:30

V září pořádáme v Olomouci další ročník zajímavé události, která je někde na pomezí společenské, benefiční a sportovní akce. Jmenuje se Dobroběh a jejím hlavním smyslem je pomáhat.

Svět okolo nás je plný krásných a radostných věcí, ale stejně tak je v něm bohužel i docela dost trápení. Děti, kterým se snažíme aspoň trošku pomoct, si bohužel toho trápení užívají víc než je zdrávo. Mám teď na mysli děti s různými neurologickými postiženími, k jejichž zmírnění slouží kromě jiného i specifické metody neurorehabilitace. Takové specializované a náročné rehabilitace se dají podstoupit i v Olomouci, konkrétně v lokomočním centru Jitrocel. Super, že? Ale představte si, že tyto opravdu špičkové rehabilitace z nějakého důvodu nehradí zdravotní pojišťovny. Nechci pátrat po příčině, proč to takhle u nás je, ale protože ty děti znám a vím leccos o jejich osobních příbězích, tak prostě vím, že ony takové rehabilitační programy opravdu naprosto nutně potřebují. A jejich rodiče to stojí kromě spousty slz a trápení i dost peněz. Proto jim chci pomoct.

Na stránkách naší organizace Dobré místo pro život máme zaregistrované děti, které podporujeme. Všem těmto dětem se peníze, které získáme díky pořádání Dobroběhu a díky všem skvělým dárcům, připíšou na jejich účet. Peníze následně dojdou do lokomočního centra Jitrocelu a tam je pak rozdělí rovným dílem mezi všechny potřebné děti. Já vím, že nemocným dětem nevrátíme zdraví, ale pomůžeme jim a ulevíme jejich rodičům. A to má smysl! Cokoliv můžeme udělat pro zlepšení osudu dětí, které neměly tolik štěstí jako jejich jiní vrstevníci, to podle mě udělat musíme. Vnímám to tak.

A Dobroběh je skvělá příležitost, jak do toho zapojit co nejvíce Olomoučanů. Jde opravdu o sportovní akci, je připraveno několik běžeckých disciplín, regulérně se při nich měří časy a jsou tu, stejně jako kdekoliv jinde při závodech, také vítězové. Já jsem ale přesvědčena, že vítězem je vlastně každý, kdo se do téhle akce zapojí. Protože dělat dobrou věc ve prospěch těch, kteří si sami nepomohou, je prostě správné.

Alice Mikešová,

koordinátorka Dobroběhu

Další články