Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Zahrají v Olomouci Bratři Orffové vystoupí v Jazz Tibet Clubu

Bratři Orffové vystoupí v Jazz Tibet Clubu

foto: bratriorffove.cz

08. 04. 2022 - 08:30

Po osmi letech od vydání alba Šero, oceněného hudební cenou Anděl i Apollo, vydávají Bratři Orffové novinku Píseň pro Stefanii Sauer a zvou na koncert 30. dubna do olomouckého Jazz Tibet Clubu.

„Jazz Tibet clubu jsme ještě nehráli, ale Olomouc je krásné historické město, takže se tam rádi vracíme,“ říká zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš.

„V Olomouci jsme zatím koncertovali minimálně, v Jazz Tibetu clubu budeme úplně poprvé. Osobně tento prostor ale vnímám už delší dobu, jako místo, které do Olomouce přivezlo už spoustu skvělých intepretů. Bude nám potěšením si tam zahrát,“ dodává kytarista Lukáš Novotný.

Oproti předchozím produkčně bohatým počinům se formace rozhodla jít opačným směrem a pojmout Píseň pro Stefanii Sauer komorně, v jednoduchém aranžmá hlasu s doprovodem
mladého krnovského klavíristy Matěje Černého. Rozjímavou skladbu vystihuje atmosféra videoklipu, za kterým stojí členové kapely i tatérka a kreslířka Nella Vilímková.

„Když jsem šel po nahrávání písničky domů, začalo letos poprvé opravdu hustě chumelit. Vánice. Napadlo mě natočit si vločky na telefon na zpomalený záběr. Zrovna okolo driftovali mladí kluci v upravených autech, tak jsem to tam nechal. Něco mi k tomu chybělo, dokázal jsem si ale představit jednoduchou dětskou kresbu. I když nic takového předtím nedělala, poprosil jsem Nellu, která podobným způsobem tetuje. Příjemně mě překvapilo, když mi za pár dní poslala pár kresbiček a dokonce je zkusila rozpohybovat. Pak už to jen zkompletoval můj patnáctiletý syn Saša a bylo to. Prostě DIY,“ zmiňuje ke vzniku kytarista Lukáš Novotný.

Do konce roku se chystá uveřejnění další písně, tentokrát doprovázené krnovským jazzovým kytaristou Tiborem Židou.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych.

Další články