Zde může být vaše reklama.

VELKÝ OPEN-AIR KONCERT Filharmonie na Andrově stadionu, Janek Ledecký na střeše radnice

Filharmonie na Andrově stadionu, Janek Ledecký na střeše radnice

foto: Daniel Schulz

19. 05. 2023 - 12:21

Multižánrový open-air koncert pod názvem „Festival filharmonie“ se ocitá na vrcholu příprav. Do Olomouce zavítal Janek Ledecký, jeden z hlavních sólistů večera. S primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem si povídal o historii města, prohlédl si radnici a na její střeše natočil unikátní pozvánku. Poté vyměnil kulturní sféru za sportovní a vydal se na Andrův stadion. Ve stejné době skladatel a pianista Michal Worek dokončoval zcela nová aranžmá pro Festival filharmonie.

„Vznikly tak další písně, které fanoušci velmi dobře znají, ale kabát, do kterého budou oděny, už nemůže být honosnější. Každá píseň má sílu poutat, ať už zní něčí hlas bez doprovodu v kostele, s přáteli na potlachu, s malou kapelou, nebo big bandem. Když se k němu ale přidá filharmonie, stane se často něco výjimečného. Věříme, že všechny ty nástroje, všechen ten nádherný hřmot lidé uslyší, protože tam to je. Tam to bude. A bude to 9. června na Andrově stadionu,“ uvádí Iveta Gronská, koordinátorka festivalu.

Společným záměrem klubu i filharmonie je ukázat veřejnosti, že i ryze fotbalový stadión může být místem pro jedinečný kulturní zážitek. Celovečerní program se odehraje 9. června od 19 hodin v Olomouci, přímo v srdci druhého největšího památkového centra ČR, pod širým nebem na Andrově stadionu. Přesně tam totiž dojde ke spojení klasického orchestru, pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery a hostujícího Hanze Sedláře, s největšími hity předních interpretů svých žánrů z naší hudební scény. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Večerem bude provázet Emma Smetana.

VSTUPENKY PRO ZAHRADU

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal celostátně, Olomoučané si je však mohou zakoupit i přímo v Turistickém a informačním centru v podloubí radnice.

Část výtěžku ze vstupného putuje na nový charitativní projekt „Otevřeme zahradu“, který chce propojit zahradu hospice na Svatém Kopečku u Olomouce s veřejným prostorem.

 

Další články