Zde může být vaše reklama.

Francouzská zpěvačka Zaz pomáhá nevidomým z Olomouce

Francouzská zpěvačka Zaz pomáhá nevidomým z Olomouce

24. 08. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Při svých koncertech v Praze, Brně a Ostravě, koncem loňského a začátkem letošního roku, zahájila francouzská zpěvačka Zaz spolupráci se sedmi neziskovými organizacemi. Jednou z nich je i TyfloCentrum Olomouc, kde se vzájemné vztahy dále rozvinuly zajímavým způsobem.

„S manažerem zodpovědným za vztah s neziskovými organizacemi jsme se domluvili, že naše sociální firma Ergones bude dodávat keramická srdíčka s logem stávajícího turné Zaz na její koncerty a začátkem srpna jsme tak realizovali naši první dodávku. Srdíčka, která vyrábí také zaměstnanec s těžkým zrakovým postižením, si díky tomu mohou zakoupit fanoušci Zaz na celém světě. Navíc peníze, které takto vyděláme, budou použity na rozvoj služeb pro těžce zrakově postižené,“ pochvaluje si ředitel TyfloCentra Olomouc Petr Zavadil.

„Českým fanouškům Zaz dále nabízíme individuální výuku francouzštiny pomocí programu Skype za velmi příznivé ceny. Hodiny jsou samozřejmě přizpůsobeny požadavkům klientů, takže je třeba možné rozebírat texty písní Zaz. Výuku francouzštiny a dalších cizích jazyků si můžete domluvit telefonicky na čísle 730 870 773 nebo se podívejte na stránky www.ergones.cz, kde je celá nabídka našich služeb. Specifikem naší jazykové školy je, že všechny lektorky jsou těžce zrakově postižené a ve velké většině nevidomé. Naše klienty tak, vedle zlepšení vlastních jazykových schopností, může hřát i fakt, že pomáhají snižovat nezaměstnanost nevidomých, která se v České republice pohybuje přes 70 %,“ upřesňuje Eva Daníčková, vedoucí sekce výuky cizích jazyků a lektorka francouzštiny v Ergonesu. V letošním roce se Zaz představí ještě na 2 koncertech - 7. prosince v Praze a 10. prosince ve Zlíně.

-age-

Další články