Dnes:15°C

Zítra:16°C

Pátek 23.10. Teodor
Menu

Koncert Most přes oceán vnese jedinečnost klavírní improvizace

Koncert Most přes oceán vnese jedinečnost klavírní improvizace

foto: MfO

16. 01. 2020 - 15:00

Ve čtvrtek 16. dubna 2020 od 19 hodin se v olomoucké Redutě uskuteční netradiční koncert klavírní improvizace klavíristů Jiřího Pazoura a Ann Park Rose s názvem Most přes oceán.

Publikum bude mít možnost vyslechnout řadu improvizací inspirovaných skladbami slavných českých a amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a také několik improvizací na témata z publika. Vstupenky jsou k dostání na smsticket.cz za 350 Kč, v kombinaci s CD Most přes oceán pak za 500 Kč.

„S Ann Park Rose jsme se poprvé setkali v roce 2016 na festivalu hudební improvizace v Kanadě. Její hudební projev mi byl blízký od první chvíle a jsem velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci, nahrát společné CD a uspořádat hned tři koncerty – v Praze, Brně a Olomouci,“ říká klavírista, skladatel a improvizátor Jiří Pazour.

Improvizace i křest CD

Koncert poskytne publiku neopakovatelnou možnost vyslechnout nové původní skladby Jiřího Pazoura a Ann Park Rose a zároveň pozorovat jejich společné hudební myšlení během improvizace na dva klavíry. Na programu koncertu jsou improvizace inspirované skladbami českých i amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a v druhé části večera pak improvizace na témata z publika.

V závěru koncertu bude slavnostně pokřtěno CD Most přes oceán, které Jiří Pazour a Ann Park Rose v roce 2017 společně natočili v USA a které nyní vychází v České republice. CD bude k dostání na místě koncertu, ale je možné si jej objednat předem dohromady se vstupenkou za 500 Kč. Samostatná vstupenka je v prodeji za cenu 350 Kč. Obě varianty jsou k dostání na smsticket.cz.

Další články