Dnes:13°C

Zítra:11°C

Pátek 22.10. Sabina
Menu

Moravská filharmonie předvedla Smyčce v hlavní roli

Moravská filharmonie předvedla Smyčce v hlavní roli

foto: MFO

07. 11. 2020 - 10:56

Moravská filharmonie Olomouc včera nabídla svým posluchačům online koncert s podtitulem Smyčce v hlavní roli. Večer plný romantické hudby v provedení smyčcového orchestru s excelujícím houslistou Janem Mráčkem vedl šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker. Koncert se skladbami F. Schuberta, L. Janáčka a F. Mendelssohna-Bartholdyho bude k vidění v podobě nesestříhaného záznamu ještě do neděle 8. 11. na webu, facebooku a youtube kanálu Moravské filharmonie.

„Streamované koncerty jsme připravovali pro naše posluchače už na jaře, a tak nás současné omezení koncertování nezastihlo nepřipravené,“ vysvětluje Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

„Těší nás, že včerejší online koncert sklidil u našich posluchačů úspěch a už nyní je můžeme pozvat do virtuálního prostředí na koncerty další. Věříme, že jim zpříjemní podzimní večery a zkrátí čekání na zážitky z koncertů naživo u nás v Redutě," doplňuje.

Příští, komorní koncert s podtitulem Lidová poezie v písních odvysílá Moravská filharmonie online už 9. 11. v 19 hodin na svém webu mfo.cz, facebooku a youtube kanálu. Vystoupí na něm mezzosopranistka Eva Garajová, která se řadí mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku, a vynikající klavírista Miroslav Sekera, jenž jako sólový i komorní hráč navštívil mnohá evropská i světová prestižní pódia. Další online koncert je naplánovaný na 20. 11. 2020.

Další články