Zde může být vaše reklama.

Moravské divadlo spolupořádá akustický koncert na internetu

Moravské divadlo spolupořádá akustický koncert na internetu

foto: MDO

17. 04. 2020 - 09:05

Zazpívat si a alespoň virtuálně se setkat s diváky a posluchači – takový byl plán kolegů a kamarádů z olomouckého Hudebního Institutu Filipa Tailora a Adama B. Sychrowa. Do party přibrali členku činohry Moravského divadla Olomouc Natálii Tichánkovou a v sobotu 18. dubna ve 20 hodin společně odehrají akustický Koncert na podporu olomoucké kultury, který bude k vidění na facebooku Hudebního institutu a Moravského divadla.

„Chybí nám živé hraní a kontakt s posluchači a diváky. Přemýšleli jsme tedy, jak se k nim i přes karanténu dostat, a napadlo nás Rádio Haná a zároveň live stream na MALL.TV a na facebooku. Je to vlastně takový skromný pozdrav a připomenutí se. I v aktuální kulturní tmě jsme pořád tady. Hudebníci, herci a další umělci čekají, až se budou zase moci setkat se svým publikem,“ uvedl hudební skladatel a pedagog Filip Tailor, který se coby kapelník podílel na přípravě olomouckých inscenací Sluha dvou pánů, Boží mlýny, Starci na chmelu i chystaného muzikálu Donaha! Právě z této komedie o nezaměstnaných dělnících, kteří se rozhodnou vydělávat striptýzem, zazní ukázka v průběhu sobotního koncertu. Posluchači a diváci se mohou těšit také na coververze písní od Whitney Houston, Lady Gaga, Bee Gees, Lennyho Kravitze či britské rockové legendy The Who, ale také domácích legend Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. 

Svůj pěvecký talent předvede členka činohry Moravského divadla Natálie Tichánková. „Na sobotní koncert se nesmírně těším, jednak jsem ještě nikdy nezažila on-line koncert a zároveň rádiové vysílání, a jednak mi šíleně chybí vystupování pro lidi. Lhala bych, kdybych tvrdila, že nejsem nervózní, ale konečně si v karanténě užiju trochu adrenalinu,“ uvedla herečka, kterou olomoučtí diváci znají jako Taťánu z Evžena Oněgina, Maryšku z Postřižin nebo Barbaru ze Splašených nůžek. Také další zpěvák je návštěvníkům Moravského divadla dobře znám – Adam B. Sychrow účinkoval v inscenacích Šakalí léta a Starci na chmelu a představí se také ve zmíněné inscenaci Donaha! „Těším se na náš koncert už kvůli Natálii, kterou vlastně poprvé uslyším zpívat takhle sólově. Jsem rád, že můžeme zase hrát, i když zatím jen pro posluchače a pro diváky na internetu,“ sdělil Sychrow.

„Chceme naším koncertem podpořit nejen kulturu jako takovou, ale i olomoucké kulturní instituce, jako je Moravské divadlo, Divadlo Tramtarie, Jazz Tibet Club, Bounty Rock Cafe či Letní kino. K této podpoře chceme vyzvat i diváky a posluchače. V průběhu koncertu tak budeme dávat tipy na to, jak lze v současné situaci daným institucím pomoct,“ upozornil Tailor. Do sobotního večera mohou také lidé posílat na facebook Hudebního institutu vzkazy umělcům z Olomouce a okolí. „Ty nejzajímavější přečteme přímo v průběhu koncertu,“ slíbil Tailor.

Další články