Zde může být vaše reklama.

Podzimní festival duchovní hudby rozezní historické nástroje

Podzimní festival duchovní hudby rozezní historické nástroje

foto: archiv

28. 07. 2019 - 13:00

Beethovenovy skladby věnované olomouckému arcibiskupu Rudolfu Janovi nebo klávesové nástroje v proměnách staletí, ale především osm koncertů a interprety z ČR, Slovenska, Německa a Nizozemí představí šestadvacátý ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. V olomouckých kostelích se uskuteční od 22. září do 20. října 2019, řadu koncertů zároveň zaznamená televize Noe a Český rozhlas.

Ojedinělou akcí bude ve středu 16. října večer nazvaný „Klávesové nástroje v proměnách staletí“. Dvojice interpretů Tomáš Flégr a Jankees Braaksma při něm představí kolekci klávesových nástrojů, které se uplatňovaly v evropské hudbě od 14. do poloviny 17. století. „Zvuk některých nástrojů a jejich technické možnosti budou pro většinu posluchačů bezpochyby velkým překvapením,“ říká organizátorka festivalu Dobromila Hamplová. Koncert ve Freskovém sále Komenia začíná v 19.00, podobný program přitom interpreti předvedou některý další den také studentům ZUŠ a olomouckých středních i vysokých škol.

Dramaturgie festivalu ovšem nabídne kromě výše zmíněného L. van Beethovena také díla J. S. Bacha, W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, J. Brahmse, G. F. Händela nebo A. Dvořáka i skladatele pozdního středověku a moderní doby. Oproti ročníkům předchozím letos zazní také řada děl instrumentálních a společně s vokálními sólisty se představí i několik špičkových hráčů na sólové nástroje. Podrobný program je uveden na webu www.podzimni-festival.cz.

Další články