Zde může být vaše reklama.

Inspirativní přednáška z toulek po české krajině. Olomoucký cestopisec pokřtí svou novou knihu

Inspirativní přednáška z toulek po české krajině. Olomoucký cestopisec pokřtí svou novou knihu

foto: Divadlo na Šantovce

01. 12. 2022 - 13:49

Za rekordních 361 dnů zdolal v letech 2018 a 2019 Jaromír Zaoral nejvyšší hory a kopce každého státu Evropy. Další smělé cestovatelské plány ale přibrzdila covidová pandemie. Jako alternativa se zrodil nápad na sérii výprav po českých horách. Po celoevropské tour tak přišly na řadu krásy domova. Na základě toho vznikla cestopisná kniha Koruna Česka, kterou čeká ve čtvrtek v Divadle na Šantovce slavnostní křest. Součástí akce bude ochutnávka piv z lokálních minipivovarů, které byly nedílnou součástí vybavení Zaoralova batohu.

„Cestovatelská monografie nazvaná Koruna Česka je průvodcem po nejvyšších tuzemských partiích. Na naší zemi je moc hezké, že je velmi pestrá a člověk toho může spoustu zažít. Na šestnáct vybraných hor jsem vylezl dvakrát, jednou v létě a jednou v zimě. Většinou nejde o žádné horolezení, člověk si může užít příjemnou procházku. V zimě ale české hory dokážou být docela extrémní. Dá se tady natrénovat i na větší hory ležící za hranicemi. Občas to bolí, ale zážitky stojí za to,“ řekl Zaoral o své výpravě.

Na závěr je v plánu autogramiáda a ochutnávka tzv. „vrcholových“ piv. Dvaatřicetiletý cestovatel má totiž originální rituál, ke kterému patří pití zlatého moku po dosažení kýženého cíle. „Člověk se musí odměnit za výšlap. Pokaždé jsem si vynesl na vrchol pivo z lokálního pivovaru. To bude nyní možné na místě degustovat,“ říká dále autor nové knihy. 

Akce se koná ve čtvrtek 1. prosince od 19 hodin v Divadle na Šantovce. 

Další články