Zde může být vaše reklama.

POSLEDNÍ PREMIÉRA SEZÓNY Tramtarie připravila černou komedii Smrt jim sluší

Tramtarie připravila černou komedii Smrt jim sluší

foto: Divadlo Tramtarie

21. 05. 2023 - 13:32

Na konec náročné sezóny si Tramtarie připravila inscenaci, která má v první řadě pobavit. Tvůrčí tým se volně inspiroval kultovním filmem Roberta Zemeckise, a vytvořil inscenační koktejl plný bláznivých gagů, jevištních triků, hudebních i pěveckých čísel a samozřejmě černočerného humoru, to vše na téma partnerské soužití a manželství.

 

Na vzniku inscenace se podílela mimo jiné vynikající choreografka Eliška Holčapková, mistr mikromagie Karel Pomahač či kaskadér a choreograf bojových scén Daniel Bodlák. Premiéra proběhne 23. května v Divadle Tramtarie.

Smrt jim sluší je pátou inscenací Tramtarie v sezóně 2022/2023. Po Hororech z manželských ložnic, Válce Roseových, pohádce O princezně fotbalistce první a kabaretu Fat cabaret: lásky strach a zen nekonfekčních žen tak Tramtarie naposledy zvedne pomyslnou premiérovou oponu a zakončí tak veleúspěšnou 19. sezónu, kterou po dvou hubených letech covidu opět zdobila vyprodaná jeviště. Průměrná celková návštěvnost této sezóny v Tramtarii překročila neuvěřitelných 97 procent, čímž předčila i roky předcovidové.    

Hlavními hrdiny příběhu jsou aktéři jednoho milostného trojúhelníku. Lékař Bohumil si měl vzít něžnou Sáru, ale nakonec si však, hnutím osudu, vzal její přítelkyni, divokou Kláru. Sára se ale s nastalou situací nesmířila a rozhodla se své sokyni pomstít. A prostředkem pomsty nemá být nikdo jiný, než nic netušící Bohumil…Sářin plán ale nevychází podle představ a tím se roztáčí bláznivý kolotoč nejneuvěřitelnějších situací, který nebere konce, už jenom proto, že kartami zamíchá jistý podivuhodný nápoj se zázračnou schopností…    

Inscenaci Smrt jim sluší zdobí rychlé tempo vyprávění, ve kterém není nouze o nečekané situace i překvapivé zvraty. Přes veškeré gagy, nápady a zkratky v tradičním tramtarijním stylu je inscenace především prostorem pro výrazné herecké výkony. Celý příběh se odehrává během šedesáti let, herci tudíž ztvárňují postavy, které se nacházejí v nejrůznějších věkových obdobích. Multižánrový způsob inscenování zase klade nároky na pohybovou, pěveckou či akrobatickou výbavu hereckého ansámlbu. V hlavních rolích se představí Jana Drgová, Bára Šebestíková, Miroslav Černý a hostující herecká posila brněnského divadla Radost, talentovaný František Herz.      

„Smrt jim sluší je bláznivá černá komedie o vztazích, která je určená nejširšímu publiku. Jsem přesvědčen, že se mají diváci na co těšit. Kromě ulítlého humoru je totiž čeká opravdu poutavé vyprávění a opravdu velké množství nejrůznějších nápadů a překvapivých momentů. A tak jsem pevně přesvědčen, že se inscenace zařadí mezi dlouholeté stálice našeho repertoáru,“ uvedl Vladislav Kracík, režisér inscenace.

Vladislav Kracík: SMRT JIM SLUŠÍ / černá komedie


Premiéra: 23.5. 2023 v 19:00 v Divadle Tramtarie

Obsazení:
Jana Drgová  
Bára Šebestíková
Miroslav Černý
František Herz, j.h.

Další články