Zde může být vaše reklama.

Vystoupí v S klubu Vanua2 přiveze novou nahrávku, vzpomene i Blue Effect

Vanua2 přiveze novou nahrávku, vzpomene i Blue Effect

foto: archiv redakce

19. 04. 2022 - 16:00

Kapela Vanua2, která vznikla na základech legendárního Blue Effectu, a kterou mnozí hudební publicisté označují i díky „sealovskému" hlasu zpěváka Yannicka Teviho za velkou naději české scény, vystoupí v Olomouci. V S klubu představí tento čtvrtek 21. dubna od 20 hodin písničky z aktuálního EP a připomene také Radima Hladíka a Blue Effect. 

Kapela Vanua2 zaujala fanoušky energickými koncerty a chytlavým pop-rockovým repertoárem v angličtině. Přestože jde o nové jméno na české scéně, daří se jí vyprodávat všechna klubová vystoupení. Skupinu tvoří rytmika legendárního Blue Effectu, bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil. Trojici muzikantů doplnil kytarista Roman Helcl (Anna K., November 2nd) a kytarista a zpěvák Yannick Tevi z ostrova Vanuatu. 

Vanua2 do Olomouce přiveze EP, které produkovali Steve Walsh a Boris Carloff. „Už z demonahrávek jsem poznal, že kapela má velký potenciál, který umocňuje charismatický hlas Yannicka Teviho," popisuje spolupráci producent Boris Carloff a dodává, že Tevi ve studiu zpíval s velkou jistotou vše napoprvé bez střihů. „Je to velký talent. Snažil jsem se kapele vtisknout moderní zvuk a zároveň najít její přirozenou tvář. Společně jsme vytvořili sound postavený na analogových klávesách, soulové kytaře a nádechem fuzzu a houpavé rytmice," doplňuje producent.

Další články