Zde může být vaše reklama.

Achillovy paty Olomouce Tramvajová trať na Hrdinech

Tramvajová trať na Hrdinech

foto: Facebook

26. 10. 2019 - 15:00

Problém tramvajové trati, která protíná křižovatku u Náměstí Hrdinů do všech čtyř směrů je opravdu zvláštní. V posledních letech už to vždycky vypadá, že trať, která je obklopená dlažebními kostkami, je konečně v pořádku. Radní se tu a tam spolu s dopravním podnikem pochlubí, že koleje a spolu s nimi také jejich podloží i to, co je obklopuje, tedy kočičí hlavy, prošlo důležitou a dokonalou rekonstrukcí, díky které je to teď všechno v pořádku.

Uplyne nějaká doba a vám do e-mailu přijde informace o tom, že nebudou jezdit tramvaje směr Neředín, protože bude probíhat rekonstrukce kolejí a jejich okolí, tedy budou se předlažďovat kočičí hlavy. A vy si začnete říkat, co to jako je? Vždyť to nedávno dělali, tak proč to zase rozkopávají? Já se přece chci v klidu dostat tramvají z nádraží až na Neředín. To je to zase takový problém?

Letos v létě probíhala další rekonstrukce vytíženého úseku. A vypadalo to, že všechno bude v pořádku. A pak si člověk odjede odpočinout mimo Olomouc a jen tak mimoděk zavítá na jednu facebookovou stránku, která se Olomouci věnuje. A co tam nevidí? Oni už zase něco dělají v té křižovatce. Čte si komentáře a kouká, že ani Olomoučané nejsou v názoru na neustálé opravy jednotní. Jedni se podivují nad tím, že se to zase opravuje, druzí kontrují tím, že je to přece vytížené místo, kde projede spousta aut a tramvají.

Kde je pravda? To těžko říct, možná bude někde uprostřed. Třeba té křižovatky? Ale ne, konec vtipům. To místo je opravdu hodně vytížené, ale právě proto by se nemělo pořád opravovat? A tak by možná stálo za to, místo neustálého překládání kočičích hlav, začít uvažovat nad tím, že by se dal použít i jiný povrch.

V minulém díle seriálu Achillovy paty Olomouce jsme psali o problémech s bezdomovci.

Další články