Dnes:16°C

Zítra:16°C

Čtvrtek 28.5. Vilém
Menu

Africké trhy voní v areálu olomouckého letního kina

Africké trhy voní v areálu olomouckého letního kina

foto: Lukáš Blokša

17. 05. 2020 - 10:00

Do areálu letního kina se dnes, po delší pauze, zapříčiněné mimo jiné také zákazy souvisejícími s nákazou koronaviru, vrátily Africké trhy. Od deseti hodin si tak návštěvníci mohou vychutnat nejen vůni, ale v případě koupi také chuť například avokáda, jackfruitu, kávy a dalších afrických pochutin.

Pořadatelé do Olomouce přivezli tropické ovoce od ugadských farmářů, koření, kávu, čerstvé kakaové boby nebo originální marmelády. To ale není všechno.

"Čerstvé ovoce z Afriky, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango nebo slaďoučký ananas, máme i sušené ovoce - co takhle dát si boží sušené mango nebo papáju, dálkami vonící koření ze Zanzibaru, kvalitní čokoládu, kávu a dokonce čerstvé kakaové boby," zvou pořadatelé z česko-ugandského food projektu Virunga.cz na akci, která potrvá až do dnešních šestnácti hodin.

Nasát vůně, ochutnat výborné ovoce a odnést si domů dobrou kávu, přišla do areálu letního kina v Olomouci, kde se akce koná, také návštěvnice Martina.

"Chodím pravidelně, vždycky si vezmu nějaké menší ovoce a nějakou dobrou kávu. Opravdu, je to moc výborné, doporučuji tuto akci všem mým známým, jak jen můžu," prozradila s úsměvem.

O projektu Virunga.cz
Jde o česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele. Vykupujeme za férové ceny a těšíme česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě. Víc informací najdete na webu africketrhy.cz.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články