Dnes:15°C

Zítra:23°C

Sobota 25.9. Zlata
Menu

David Koller a Vinaři na Šantovce už tento víkend!

David Koller a Vinaři na Šantovce už tento víkend!

foto: Archiv Galerie Šantovka

07. 07. 2021 - 09:57

David Koller se rozhodl všechny milovníky dobrého vína pozvat na svůj koncert, který proběhne v rámci akcemi našlapaného a atraktivního programu Vinařů na Šantovce, které by si neměl nechat ujít žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce už 9. a 10. července přinese a představí špičková vinařství, která se ukáží s tím nejlepším, co produkují. Festival plný degustace, sommeliérských workshopů i dalšího programu vyvrcholí v sobotu večer legendy české hudební scény, Davida Kollera!

Na návštěvníky se těší ta nejlepší moravská vína různých stylů, oblastí i barev. Na akci se představí vinařství Sonberk, Vinselekt Michlovský, Stávek, Orisek, Kadrnka, Reisten, Kolby, Salay, Obelisk, Jedlička, Václav, Soška.

„Výběr vinařství je skutečně unikátní. Některá z těchto vinařství se mohou pyšnit tituly vinař roku. Pro hosty budou připraveny také zahraniční vína, neboť na akci bude přítomno vinařství Escot, které pochází z francouzského Bordeaux. Jejich vína zaručeně potěší milovníky hutných červených vín. Pro osvěžení bude přítomen také stánek s italským proseccem, který je oblíbeným italským šumivým nápojem,“ prozradil už v pozvánce na festival mluvčí galerie a organizátor akce Petr Hlávka.

Pro ty, kdo mají v oblibě spíše zlatavý mok, bude na místě připravená speciální pivní zóna, kterou obsadí mikulovské pivovary Mamut a Wild creautures a z lokálních pivovarů bude na akci Sternbeer, který získal oblibu během Festivalu minipivovarů.

Během akce proběhně několik vinných workshopů, zájemci si budou moct vyzkoušet sommeliérství, druhý workshop si připravil Roman Paulus, který ukáže, jak vytvořit degustační menu párované na míru k vybraným vínům.

„Hosté se mohou těšit na šesti chodové menu, které nabídne zajímavé propojení chutí kvalitního vína a jídla. Ochutnáme například daňka s pohankou a červenou řepou párované s nazrálou frankovkou, uzeného pstruha s korpulentním ryzlinkem vlašským či melounovou polévku se spontánně kvašeným pivem,“ říká Roman Paulus.

Součástí akce bude také doprovodný hudební program, během celé akce bude hrát v areálu FunParku cimbálovka, vrcholem akce pak bude vystoupení legendárního hudebníka Davida Kollera, který bude hrát v sobotu. července od 20:00. Frontman Lucie se před olomouckými fanoušky ukáže po dlouhé pauze se svými populárními songy. 

Důležité informace

Datum konání akce: 9. – 10. července
Místo konání: FunPark Galerie Šantovka
Program akce: zde
Vstup na festival: zdarma
Vstupenky na koncert Davida Kollera: zde
Vstupenky na sommeliérský kurz na tel: 723 178 795
Vstupenky degustační večer s Romanem Paulusem na tel: 723 178 795

Další články