Pátek 10.7. Libuše/Amálie
Menu

Letos je zájem o církev Dny evropského dědictví zavedly i do knihovny a tiskárny

Dny evropského dědictví zavedly i do knihovny a tiskárny

foto: archív

08. 09. 2019 - 06:00

Do oslavy Dnů evropského dědictví ve dnech 7. a 8. září 2019 se také letos připojí olomoucký Arcibiskupský palác. Poprvé se ovšem otevře i Arcibiskupská knihovna, návštěvníci si budou moci vyzkoušet výrobu knihy nebo si prohlédnout květinovou výzdobu historických sálů.

V sobotu 7. září v paláci od 9.00 do 19.00 probíhaly komentované prohlídky historických sálů s květinovou výzdobou. Součástí byla také výstava Biblí nazvaná „Svatí Cyril a Metoděj“ a doprovodný program pro děti. Prohlídky sálů se v paláci konají také v neděli 8. září od 10.00 do 17.00 (poslední začíná v 16.40), souběžně mohou návštěvníci navštívit dílnu středověké písařky a kočovné tiskařky s praktickou ukázkou tvorby středověké knihy. K dispozici bude tiskařský lis a ruční kopie dřevořezů, pro zájemce nácvik psaní husím brkem.

Arcibiskupská knihovna, která je umístěna v budově vedle paláce na adrese Wurmova 11, zve po oba dny k prohlídkám od 10.00 do 15.00. V jedné z nejstarších kanovnických rezidencí je připravena prezentace knižních unikátů ilustrovaných Biblí, dílnička a hra pro děti. V sobotu jsou navíc plánovány dvě besedy s předsedkyní Společnosti přátel České Bible Alenou Kubíčkovou: v 10.00 na téma „Jeruzalémská bible – příběh a umění“ a od 14.00 na téma „Česká Bible v průběhu staletí“.

Prohlídky jsou realizovány s finanční podporou Statutárního města Olomouc v rámci projektu průvodcovské služby v olomouckých církevních objektech.

0 komentářů

Další články