Dnes:23°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Druhé Selské trhy na Floře proběhnou už zítra!

Druhé Selské trhy na Floře proběhnou už zítra!

foto: Lukáš Blokša

06. 05. 2021 - 13:16

Druhé Selské trhy v letošním roce proběhnou už zítra na Výstavišti Flora u hlavního pavilonu A. Návštěvníci tak po dvou týdnech budou moct opět sehnat různé potraviny i další produkty od řady regionálních producentů.

Mezi Olomoučany oblíbená akce startuje už v 11 hodin dopoledne, až do 17 hodin se na návštěvníky budou těšit desítky stánků. Na místě bude možné pořídit sezonní ovoce a zeleninu, květiny, bylinky, mléčné výrobky, maso, klobáky i paštiky. Z tekutin pak třeba pivo a víno. K dostání budou i bezlepkové potraviny, domácí džemy, čokolády, sirupy a slaný karamel.

„Selské trhy pořádáme od minulého roku, lidé si je velice rychle oblíbili. Navázali jsme tak na tradici farmářských trhů, které dříve bývaly v centru města. Letos se Selské trhy konají již podruhé, díky zájmu návštěvníků jsme oproti loňsku prodloužili otevírací dobu. Jsme velice rádi, že u nás můžeme přivítat skutečně pestrou paletu regionálních pěstitelů a výrobců potravin, a podpořit je tak v těchto nelehkých časech," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

První letošní Selské trhy oživily okolí Pavilonu A koncem dubna. Konají se jednou za čtrnáct dní. Další trhy tak Výstaviště Flora připravuje na pátek 21. května a pátek 4. června. Uskuteční se i v následujících měsících, poslední jsou naplánované na 8. října.

„Selské trhy jsou příjemnou tečkou za pracovním týdnem. Díky tomu, že se konají v nádherných olomouckých parcích, mohou lidé jejich návštěvu spojit se zdravou procházkou,“ dodala Fuglíčková.

Také druhý termín Selských trhů ovlivní přísná protipandemická opatření, která regulují druh sortimentu, který může být na trzích nabízen. Prodejci tak mohou nabízet pouze ovoce, zeleninu, květiny a jiné rostliny, případně jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z něj, případně masné výrobky, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, také med a výrobky z něj.

„Z tohoto důvodu prozatím bohužel nemůžeme na našich trzích přivítat všechny prodejce, které bychom chtěli. Ale počítáme s nimi a věříme, že se již brzy na Selských trzích potkáme v plné sestavě,“ doplnila Eva Fuglíčková.

Další články