Pátek 10.7. Libuše/Amálie
Menu

Cvrčci i žabí stehýnka Festival extrémního jídla dorazí už v sobotu do Olomouce

Festival extrémního jídla dorazí už v sobotu do Olomouce

foto: EFF

17. 09. 2019 - 09:00

V sobotu 21. září se v Olomouci uskuteční již čtvrtý ročník Extrem food festivalu. Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také osvětové přednášky o cestování nebo možnost vyzkoušet si třeba bosou chůzi po střepech nebo po legu.

"Tak jako v roce 2018 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od ČR,“ říká pořadatel Pavel Pichler. K ochutnání budou cvrčci, červi, nejsmradlavější ovoce na  světě nebo žabí stehýnka.

Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně,“ uklidňuje Pavel Pichler.

Vášniví jedlíci se mohou těšit na soutěže v pojídání. A čeká je opět extrém. Soutěžící budou muset sníst švédské rybí jídlo surströmming, které je považováno za jedno z nejsmradlavějších pokrmů na světě. Pokud to někdo rád ostré, neměl by si nechat uniknout soutěž v pití chilli piva na čas.

Doprovodný program čtvrtého ročníku festivalu Extrem food je plný novinek. Mezi nimi vyniká show Extrem travel a pět zajímavých hostů. Ti se nejen podělí o své zážitky z dobrodružných cest, ale hlavně zájemcům poskytnou praktické informace, jak si splnit vlastní cestovatelské sny. Zcela nově bude doprovodný program na festivalu ve znamení netradičních sportů. Kromě jiného si v ní návštěvníci budou moci vyzkoušet hod sekerou nebo chůzi po střepech .

Ke vstupenkám z předprodeje dostane návštěvník i pytlík sušeného hmyzu zophobos.

0 komentářů

Další články