Dnes:15°C

Zítra:17°C

Neděle 5.4. Miroslava
Menu

FOR MODEL 2020 láká na moderní GAMING zónu

FOR MODEL 2020 láká na moderní GAMING zónu

foto: Výstaviště Flora

03. 03. 2020 - 15:00

Výstava modelů, sběratelských exponátů a her FOR MODEL 2020 zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vrtulníky, gaming zónu, 3D tisk, soutěž robotů - to vše nabízí 18. ročník výstavy FOR MODEL, který se uskuteční 13. – 15. března 2020 v pavilonu A a E na Výstavišti Flora Olomouc.

Hravá výstava plná novinek

„Letošní výstava bude plná hravých aktivit a živých ukázek, které vtáhnou do děje i samotné návštěvníky. Lákadlem pro mladší ročníky je GAMING ZÓNA s virtuální realitou, konzolovým stanovištěm s počítači a videohrami. Poprvé se také na výstavě uskuteční národní soutěž robotů RoboTrip - spring, konaná pod záštitou děkanky PdF UP v Olomouci prof. PaedDr. Libuše Ludíkové, CSc a předsedkyní představenstva Výstaviště Flora Olomouc a.s. Ing. Evy Fuglíčkové.“ dodává garantka akce Ing. Dagmar Maixnerová.

Svět historických modelů

Modelářská expozice okouzlí tradiční modeláře a historické nadšence. V pavilonu A se předvedou v akci historické bitevní lodě a ponorky v instalovaném jezírku. Dále budou k vidění modely historických letadel, vrtulníků či závodních a nákladních RC automobilů.

Expozice funkčních historických vozů a těžké vojenské techniky před pavilonem A nabízí jedinečnou podívanou na legendární - Škoda 130 RS, která závodila na Ralley Monte Carlo v roce 1977 a tanky Praga AH -IV a Austin2 z roku 1915. K historickým unikátům bude patřit také ukázka zapomenuté technologie dálnopisu z Telex Museum.

Pro malé i velké návštěvníky

Výstava FOR MODEL myslí především na děti a jejich rodiče. Těšit se mohou na loutkové postavy vyrobené pomocí 3D tisku Printed Marionettes i tradiční loutková divadýlka pana Miroslava Nopa. Děti mohou využít svou zručnost i technické myšlení se stavebnicí MERKUR. Společnost Mindok zase předvede deskové, společenské a logické hry a tradiční záležitostí bude LEGO stavebnice. Během výstavy bude připravena pro děti keramická dílnička, modelářské workshopy a malování na obličej. Nejmenší návštěvníky potěší tvoření s barevnými písky „Pískohraní“, pro starší návštěvníky bude připravena kutilská dílna.

Parní lokomotiva, pohyblivé vláčky a modely železnic

Pavilon E bude patřit železnicím a vláčkům. Pohyblivé unikátní lokomotivy a motorové vláčky potěší všechny generace návštěvníků. Na jedinečnou projížďku historickou parní lokomotivou z roku 1898 lákají v sobotu 14. března České dráhy, a.s. Trasa povede z Olomouc hl.n.; Olomouc – Nová ulice; Olomouc město; Olomouc – Řepčín.

Součástí třídenní výstavy FOR MODEL 2020 je již 6. ročník prodejní expozice hraček, stavebnic a deskových her. V galerii pavilonu A si na své přijdou především vášniví sběratelé. Do oka jim jistě padne sbírka kočárků, panenek, pohlednic, časopisů či unikátní výstava slabikářů z celého světa napříč časem

Důležité informace na jednom místě

  • Akce: Výstava FOR MODEL 2020
  • Doba konání: 13. – 15. března 2020, pátek a sobota 9 – 18 hodin, neděle 9 – 17 hodin.
  • Místo konání: Pavilony A a E Výstaviště Flora Olomouc.
  • Vstupenky v předprodeji: https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/78

Plné vstupné: 100 Kč / online: 90 Kč

Senioři nad 65 let: 60 Kč / online: 50 Kč

Děti  6 - 15 let: 50 Kč / online: 40 Kč

Děti do 6 let: vstup zdarma.

Školní výpravy nad 10 osob včetně pedagog. dozoru: 30 Kč

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 50 Kč

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články