Dnes:16°C

Zítra:17°C

Čtvrtek 4.6. Dalibor
Menu

Zaparkuj fest FOTO: Bezručovými sady zněla hudba a voněly hot dogy

FOTO: Bezručovými sady zněla hudba a voněly hot dogy
FOTO: Lukáš Blokša

13. 06. 2019 - 12:00

Včerejší odpoledne a večer v Bezručových sadech v prostoru kousek od mauzolea patřily Zaparkuj festu. Tradiční akce, která se pravidelně už pět let přes letní měsíce koná každých čtrnáct dní v některém z olomouckých parků, ale také na parkanových zahradách, už klasicky nabídla reprodukovanou hudbu, koncert, filmovou projekci, půjčovnu deskovek a sportovního náčiní, ale včera také jednu novinku - šerm.

Každý kdo přišel, si tak našel to své. A kdo měl žízeň, či snad hlad, mohl si dát pivo, kofolu a výborný hot dog, který prostor krásně provoněl, až se sbíhaly sliny úplně všem. "Já teda musím říct, že na Zaparkuj akci jsem poprvé, ale vůbec toho nelituju. Super koncert, parádní zábava. A ten hot dog? Mňam," vyprávěla v průběhu večera jedna z návštěvnic Andrea.

Zaujala i novinka, tedy šermíři. "Já bych to teda dělal nemohl, bál bych se, že mě tam někdo zmlátí až moc, ale koukat se na ně, to je paráda, jsou fakt dobří," usmíval se při pohledu na šermující dvojičky návštěvník Marek.

Včerejším dnem v rámci Zaparkuj festů proběhlo také první promítání filmu pod širým nebem, letošní Zaparkuj promítací sezónu načal film Disaster artist, který se točí kolem vzniku kultovního propadáku Pokoj v režii Tommyho Wiseaua. Podle úsměvů, které doprovázely potlesk na konci projekce, se organizátorům akce vydařila a návštěvníci byli spokojení.

Nejbližší Zaparkuj fest je v plánu 26. června na Parkánu Konviktu Univerzity Palackého. Na programu je swingová tančírna, filmová projekce a opět půjčovna deskovek a sportovního náčiní.

 

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články