Dnes:23°C

Zítra:30°C

Pondělí 21.6. Alois
Menu

Funpark u Šantovky chystá hvězdnou letní zábavu

Funpark u Šantovky chystá hvězdnou letní zábavu

foto: Galerie Šantovka

10. 06. 2021 - 10:27

Vytáhněte své diáře! Galerie Šantovka zahajuje letní program ve svém FunParku, který
leží na venkovním parkovišti za Mlýnským potokem. Zde se během léta mohou
návštěvníci těšit na řadu koncertů populárních hudebníků jako je David Koller, Kapitán
Demo, Majk Spirit, kapely Slza či Kabát. Divadlo na Šantovce v červenci naplno rozjede ve FunParku svou letní scénu, kde diváci uvidí zábavné stand-upy, Karla Rodena, Václava Koptu, Pavla Lišku či Jana Révaie. Již nyní láká nejmladší generaci nejdelší překážková dráha ve střední Evropě nebo pumptrack – trať pro jízdu na koloběžkách, kolech nebo boardech. Pro fanoušky sportu startuje koncem týdne série televizních zápasů z fotbalového Eura, samozřejmostí je dobré jídlo a pití po celou sezónu. Organizátoři zvou také na festival minipivovarů či vybraných vinařství z jihu Moravy.

Začátek června se nese ve znamení dětského týdne. Děti i dospělí se do 11. června mohou těšit na nejdelší překážkovou dráhu ve střední Evropě, která má 152 metrů.  Ta je složena z nafukovacích hradů, skluzavky, trampolíny a dalších nafukovacích atrakcí.

Tuto kratochvíli mohou společně s dětmi absolvovat i rodiče. Každý den je připraven i závod na čas s hodnotnými cenami. Dětský den, který je plánován na 12. až 13. června, bude ve znamení hraček Barbie a Hot Wheels. Originální Mattel areál budou tvořit 4 zóny, jež budou plné oblíbených hraček.

A tím to nekončí. Pro malé návštěvníky přichystal FunPark pro letošek také další novinku – pumptrack, což je uzavřená dráha ve tvaru obdélníku určená pro jízdu na kole, koloběžce, longboardu, skateboardu nebo kolečkových bruslích.

Tuto jedinečnou atrakci si můžete užívat denně zdarma až do konce letních prázdnin.

Sportovní atmosféru v červnu umocní přenosy fotbalových zápasů EURA. Fanoušci fotbalu
budou ve FunParku sledovat všechny zápasy fotbalového turnaje na velké LED obrazovce a k
tomu se osvěžit pivem z rotující pípy. Milovníci piva jistě ocení Festivalu minipivovarů, který
je plánován 24. – 26. června.

Účast přislíbily například pivovary Tvarg, Nachmelená opice, Sternbeer, Ničitel nebo Beskydský pivovárek. Červenec odstartuje festivalem Vinaři na Šantovce (9. – 10.), kde se představí prestižní moravská vinařství (Sonberk, Michlovský, Mikrosvín, Stávek, Kadrnka a další). V rámci této akce vystoupí v pátek Roman Paulus z restaurace Lobster se svou cooking show. Festival vyvrcholí sobotním koncertem Davida Kollera. Návštěvníci se mohou přihlásit také do sommeliérských workshopů, kde je profesionální degustátoři zasvětí do tajů vinařského světa.

O týden později se mohou návštěvníci těšit na populární kapelu Slza, která svými hity potěší
nejednoho fanouška moderního popu. První měsíc letních prázdnin zpestří i divadelní stand-upy.

Vaši bránici budou atakovat pánové z olomouckého tria Děláme to ve třech a Daniel Ferenc, který je znám svým nekorektním humorem.

Těšit se můžete také na cestopisnou přednášku Pavla Lišky, Jana Révaie a Hynka Bernarda, kteří pohovoří o svých cestách na motorce po USA.

V srpnu budou návštěvníci moci přijít na koncert legendární kapely Kabát. Poslední prázdninový měsíc vystoupí také Kapitán Demo či raper Majk Spirit.

Pro všechny, kterým se již stýská po kulturním životě, připravilo Divadlo na Šantovce populární divadelní inscenace známých pražských divadel. První z nich nese název Otevřené manželství z dílny Studia Dva, kde se představí Karel Roden a Jana Krausová. Diváky potěší také inscenace Sex noci svatojánské, kde v hlavních rolích diváci uvidí Václava Koptu, Barboru Munzarovou a Mášu Malkovou. Představení vzniklo v produkci Komorního divadla Kalich.

FunPark je ideální místo pro každodenní večerní posezení s přáteli. Na večeři organizátoři
doporučují například stánek Maso v housce, který nabízí grilované speciality připravované
metodou low&slow.

Na rotující pípě se budou ve vedlejším stánku střídat speciály z regionálních pivovarů a nabídku doplňuje sortiment baru Jack Daniel´s.

Šantovka se rozhodla spojit svoji letní scénu s olomouckými osobnostmi, které propůjčily svoje tváře největšímu letnímu festivalu ve městě.

Na reklamních plochách nebo internetových bannerech tak lidé uvidí fotbalistu Sigmy Olomouc Romana Hubníka se synem, moderátorku Rádia Haná Martinu „Qweetko“ Procházkovou, kouzelníka Karla Pomahače, zpěvačku Terez Wrau, kavárníka Petra Rajta nebo vinaře Davida Chaloupku. Fotografem celého projektu byl Lukáš Navara.

Na konci srpna se FunPark promění v pouť, která měla loni u návštěvníků velkou oblibu.

Další články