Dnes:-0°C

Zítra:2°C

Sobota 18.1. Vladislav
Menu

Den otevřených dveří Hasiči na stanicích přivítali davy návštěvníků

Hasiči na stanicích přivítali davy návštěvníků

foto: HZS ČR

15. 09. 2019 - 15:00

Tisíce dětí a rodičů využily v pátek 13. září možnost navštívit v rámci dne otevřených dveří požární stanice v Olomouckém kraji.

Školáci si tak mohli sednout do cisterny, prohlédnout si nejmodernější zásahové vybavení a nakouknout do zákulisí hasičské práce při komentovaných ukázkách hašení či výškové techniky. Děti si zkusily hasit našimi proudnicemi a hadicemi, projely se na lanové dráze nebo potrénovaly na TFA dráze. Zábavnou formou se jim také snažili pracovníci oddělení prevence předat základní principy protipožární bezpečnosti.

V odpoledních hodinách a vpodvečer vyjely cisterny po celém kraji zkontrolovat průjezdnost ulic a hasiči na špatně zaparkovaná auta umísťovali informativní letáky s radami, jak správně parkovat, aby vozidla nebránila v průjezdu hasičské techniky. Správným parkováním totiž můžete zachránit život.

A proč zrovna v pátek třináctého? Protože již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. Naším cílem je pořádáním této a dalších preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadl na září.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články