Dnes:28°C

Zítra:30°C

Čtvrtek 29.7. Marta
Menu

Jak si správně umýt ruce? V přerovské nemocnici vám to ukáží

Jak si správně umýt ruce? V přerovské nemocnici vám to ukáží

foto: Nemocnice Přerov

12. 06. 2020 - 20:00

Správná hygiena rukou je v posledních měsících často skloňované téma, o kterém lze slyšet každý den. Na středu 17. června proto Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, připravila osvětovou kampaň Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Nahrazuje tak tradičně v květnu konanou akci k příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou nebylo možné v důsledku koronovirové pandemie v tradičním květnovém termínu uspořádat.

Široká veřejnost je zvána na osvětové dopoledne ve středu 17. června do vestibulu přerovské nemocnice mezi lékárnou a RDG oddělením v době od 9:00 do 12:00 hodin. „Cílem kampaně je připomenout důležitost správné hygieny rukou pro prevenci přenosu infekčních onemocnění. Naučit správný postup mytí rukou, který je obzvlášť v současné době mimořádně důležitý. Každý z nás by měl dbát na to, aby si ruce umýval správně. Všem příchozím také připomeneme, kdy a jak často je třeba ruce dezinfikovat,“ sdělila Bronislava Budinová, hlavní sestra Nemocnice Přerov.

V rámci akce Zachraňte životy, mějte čisté ruce budou zdravotníci v Přerově zájemcům názorně ukazovat správné mytí rukou, opravovat jejich techniku a také kontrolovat správné umytí pomocí speciální UV lampy. Zároveň je cílem zdravotníků motivovat návštěvníky i k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který může být rovněž přenašečem choroby.

Další články