Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Kam o víkendu? Na Africké trhy, hrad i koncert v Dómu

Kam o víkendu? Na Africké trhy, hrad i koncert v Dómu

foto: Lukáš Blokša

17. 07. 2020 - 07:03

Je tady pátek a to znamená jediné. Víkend je před námi a v celkem regionu je spousta zajímavých akcí, které můžete navštívit. Podívejte se na naše tipy.

Pátek 17. 7. 2020

Dnes a zítra proběhnou u obchodního centra Šantovka letošní první Moravské trhy. Nabídnou desítky kvalitních regionálních ručně vyráběných produktů, delikates, šperků či dobrého vína. Akce se bude konat od 13:00 až do 19:00.

Na Floru se po kratší pauze vracejí Selské trhy, na kterých pořídíte spoustu čerstvého ovoce, zeleniny a dalších dobrot. Budou na stejném místě, jako jste zvyklí, tedy za pavilonem A ve Smetanových sadech. Od 13:00 do 19:00.

Pokud máte rádi kulturu, nenechejte si dnes na paloučku přes S-klubem ujít vystoupení známého zpěváka Tomáše Kluse, který do Olomouce přiveze i svou kapelu. Na parkánových zahradách univerzitního konviktu vystoupí impro soubor Olivy. Představení začína v sedm večer, kapacita je omezená.

Páteční večer také rozezní překrásné skladby vycházející z jedné z olomouckých dominant. V katedrále svatého Václava v sedm večer začíná varhanní koncert účastníků kurzů Olmik pod vedením Karla Martínka.

Máte rádi Velkého Gatsbyho? Pak nemůžete minout retro party v olomouckém shisha baru KUMO, které vás do dvacátých let minulého století přenese. Přijďte si dát jeden z autentických drinků!

Sobota 18. 7. 2020

Po páteční zábavě si v sobotu trochu přivstaňte a zamiřte do areálu letního kina, kde se konají Africké trhy. Od 9:00 se zde můžete zastavit pro čerstvé ovoce a zeleninu, samozřejmě z Afriky, a také Asie. Čekají na vás například avokádo a jackfruit.

Večer rozhodně běžte přes náměstí! Od půl osmé zde zahraje pohledná dvojice Bechy  & Fee písně ve stylu reggae-soul, které pohladí na duši.

Neděle 19. 7. 2020

A jak zakončit parádní víkend? V neděli zamiřte do Stodoly Chomout na koncert! Od 14:00 do 19:00 zde popová škola dětského domova v Olomouci zahraje tradiční české písničky pro nejrůznější věkové kategorie, na své si tak přijde opravdu každý.

Nedávno jsme psali o tom, že se opravuje jeden ze sálů na Helfštýně. Tak proč v neděli nezamířit přímo sem? Čeká vás parádní šermířské vystoupení, které rozehraje skupina historického šermu Adorea. Vystoupení proběhne v 11:00,13:00 a 15:00. Základní vstupné je 100 korun, snížené 50 korun, děti do šesti let mají představení zdarma.

0 komentářů

Další články