Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Letní Flora: Do Áčka jen 500 lidí najednou a s rouškami

Letní Flora: Do Áčka jen 500 lidí najednou a s rouškami
Ilustrační fotografie ze Zahradnických trhů, které se po rozvolnění protikoronavirových opatření mohli ze začátku konat jen s rouškami.

foto: Lukáš Blokša

12. 08. 2020 - 12:00

Přísná hygienická opatření ovlivní letošní letní etapu květinových výstav na olomoucké Floře, která proběhne příští týden od čtvrtka 20. srpna do neděle 23. srpna. Hygienická opatření mají za cíl maximálně zvýšit bezpečnost návštěvníků. Letní Flora, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu, má rozhodně co nabídnout. Expozice ZAHRADA ZA ZDÍ nás nechá nahlédnout do tajů městských zahrádek, dvorků a vnitrobloků.

„Květinové výstavy k městu Olomouc rozhodně patří. I proto se snažíme, aby návštěvníci o výstavu nepřišli. Dbáme na aktuální hygienická a epidemiologická nařízení a doporučení vydaná Bezpečnostní radou státu a veškeré kroky konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci. Rozhodně se návštěvníci nemusí bát na Floru zavítat. Čeká je totiž spousta květinových expozic a to nejlepší z floristického a zahradního umění,“ uvádí ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Aktuální hygienická opatření

Příprava Letní Flory je v plném proudu a vedle květinových expozic, jedinečných výstav a doprovodného programu se organizátoři musí vypořádat s přísnými hygienickými opatřeními. Na akci bude zajištěno dostatečné množství dezinfekčních prostředků a umožněn rozestup mezi lidmi. Výstaviště sčítá několik desítek tisíc metrů čtverečných ploch, proto budou expozice i stánky rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků. Dále bude probíhat kontrola nošení roušek a regulace povoleného počtu návštěvníků ve vnitřních prostorách. Toalety, restaurační zařízení i gastro zóny budou soustavně dezinfikovány.

V celém areálu budou pro návštěvníky připraveny informační piktogramy a cedule s uvedenými opatřeními. Informační piktogramy jsou tvořeny nejen zákonnými nařízeními, ale také preventivními opatřeními, na jejichž dodržování budeme z bezpečnostních důvodů dbát. Jako organizátoři apelujeme také na využití online vstupenek, díky kterým se zamezí tvoření většího množství lidí u pokladen. Jednotlivá opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízeních v daném termínu.

Hlavní expozice

Jediná zahradnická a květinová výstava tento rok v České republice skýtá spoustu lákadel. Hlavní expozice Zahrada za zdí poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity.“ vysvětluje autorka expozice Ing. Marie Doleželová.

Nápady pro sezónní výzdobu balkonů či teras nabídnou předváděcí akce floristů. Přednášky poučí o chorobách a škůdcích okrasných i užitkových rostlin, pěstování ovocných dřevin v nádobách nebo o popínavých rostlinách a vertikálních zahradách, soudobém trendu zahradní architektury.

Další lákavou výstavou je České dědictví UNESCO ve které se vydáme na cestu po Čechách, Moravě i Slezsku a prozkoumáme všech 14 českých památek zapsaných na seznamu světového dědictví. Expozice Českého zahrádkářské svazu ukáže, jak to chodí v zahrádkových osadách.

Historická Oranžerie bude hostit uměleckou výstavu Pod křídly múz. V pavilonu H bude mít opět základnu Výzkumná laboratoř rostlin a nebudou chybět ani Letní zahradnické trhy s širokým sortimentem rostlin a zahrádkářských potřeb.

Doprovodný program

Bohatý program nabídne přednášky, předváděcí akce a odborné semináře. Víkendový program zpestří také hudební vystoupení, aktivity pro děti, Zaparkuj odpočinková zóna a dobré jídlo a pití. Kvalitní vína z Moravy i Čech nabídnou vinaři a someliéři při Dnech moravských vín na galerii pavilnou A.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

  • Akce: LETNÍ FLORA OLOMOUC 2020
  • Doba konání: 20. – 23. srpna 2020, od 9.00 – 18.00 hodin.
  • Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC (Smetanovy sady, pavilóny A, E, G, H, exteriéry, Oranžerie)
  • Pořadatelé: Výstaviště Flora Olomouc, a. s, Český zahrádkářský svaz, Svaz školkařů České republiky, Unie výtvarných umělců Olomoucka
  • Vstupenky v předprodeji: https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/83

ZVÝHODNĚNÉ ONLINE VSTUPNÉ DO 9. 8. 2020

Plné vstupené:                                                                  130 Kč
Děti 6-15 let:                                                                    70 Kč
Rodinné vstupné:                                                              280 Kč
Studenti/Senior nad 65 let:                                                90 Kč
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P:                                            70 Kč (doprovod zdarma)
Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu:          60 Kč

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ:

Plné vstupné:                                                                    160 Kč
Děti 6-15 let:                                                                     70 Kč
Rodinné vstupné:                                                               320 Kč
Studenti/Senior nad 65 let:                                                 110 Kč
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P:                                             70 Kč (doprovod zdarma)
Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu:           60 Kč

0 komentářů

Další články