Dnes:15°C

Zítra:17°C

Neděle 5.4. Miroslava
Menu

Majáles UP letos oslaví 10 let

Majáles UP letos oslaví 10 let

foto: Archiv redakce

07. 03. 2020 - 09:00

Květen je sice daleko, už teď je ale jisté, že se i letos dočkáme Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. A co víc, tato akce, která si narozdíl od spousty dalším stále drží výrazně nekomerční tradici, proběhne už podesáté. A protože kulatiny si zaslouží něco speciálního, bude letošní ročník pestrý a nespoutaný.

Ve dnech 6.–7. května se to bude v Olomouci hemžit tisíci studenty, kteří budou přebíhat mezi koncerty, divadlem, filmy, workshopy, outdoorovými aktivitami a prezentacemi studentských a neziskových organizací. Největší pozornost přirozeně jako vždy přitáhne hudba. Hlavní stage opět vyroste na nádvoří univerzitní knihovny ve Zbrojnici, alternativci a milovníci divadla pak najdou místo zaslíbené v šapitó v Bezručových sadech.

A kdo přijede majálesu popřát? Se studenty to rozjedou Pipes & Pints, kteří již před několika lety jednou Olomoucký majáles přivedli do varu a letos to s jejich dichotomií punk/dudy nebude jiné. Popřát k narozeninám přijede i holka roku Berenika Kohoutová, která už má repertoár dávno našlapaný tak, že se s ní dá dělat mnohem více než jen Stojky. 

Gratulovat budou také odzbrojující The Tap Tap se svými chytlavými rytmy, rýmy a neodolatelnou dávkou sebeironie. I ty nejprkennější povahy pak roztančí Brass Avenue, kteří na své trumpety a další žesťové nástroje přehrají největší rádiové hity od Michaela Jacksona po Eda Sheerana. A kdo by rád něco klubovějšího, tomu udělají radost záměrně osmdesátkově přeslazení Bert & Friends či zasněnější dreampopoví Tolstoys ze Slovenska.
Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články