Dnes:-2°C

Zítra:3°C

Úterý 18.1. Vladislav
Menu

Městská knihovna dnes pořádá Noc s Andersenem

Městská knihovna dnes pořádá Noc s Andersenem

foto: Olomouc.eu

27. 08. 2021 - 08:11

Pokud jste zvědaví, jak to v noci vypadá v budově městské knihovny, pak je právě pro vás dnešní akce, Noc s Andersenem, kterou si Knihovna města Olomouce připravila, aby ukázala atmosféru noci mezi čtenáři a knihami.

„Pro všechny zájemce z řad dětí od 9 do 12 let otevřeme budovu knihovny na náměstí Republiky a nocovat se bude i na pobočkách v Brněnská a Jungmannova. Kromě čtení je čekají připravené soutěže a zábavné hry a samozřejmě povídání o knihách,“ popisuje ředitelka Knihovny města Olomouce Lenka Prucková.

Informace o přihlášení se zájemci o akci dozví v oddělení pro děti a mládež v knihovně na náměstí Republiky i na pobočkách Jungmannova a Brněnská.

Stačí se ozvat RNA čísla 585 545 126 nebo 731 611 842.

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství.

„Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje. Knihy soupeří s mnoha akčními lákadly, od bezduchého vysedání před televizní obrazovkou až po počítačové hry,“ upozorňují na úskalí moderní doby organizátoři.

Další články