Dnes:6°C

Zítra:9°C

Pátek 16.4. Irena
Menu

Milan Knížák bude dnes hostem talk show Na tahu

Milan Knížák bude dnes hostem talk show Na tahu

foto: Divadlo na Šantovce

08. 04. 2021 - 12:17

Divadlo Na Šantovce ve čtvrtek 8. dubna od 19:00 uvede další Talk show „Na tahu“, kterou bude moderovat Leoš Plic, který působí jako hlavní technik Divadla na Šantovce. Díky tomu, že je velkým fanouškem české hudební scény, vznikla tato jedinečná minisérie, která přivítá slavné a úspěšné umělce naší hudební a umělecké branže.

Ve třech týdnech se postupně představí trio hostů. Prvním hostem bude profesor Milan Knížák, který je veřejnosti dobře známý jako multimediální umělec, jenž založil rockovou kapelu Aktual. Následovat bude frontman legendární kapely Katapult Oldřich Říha. Posledním hostem tohoto trojlístku bude muzikálový herec a zpěvák Ondřej Ruml.

V Talk show „Na tahu 3x jinak“ se představí umělci napříč generacemi a hudebními žánry, kteří se s diváky podělí o své zkušenosti a aktuální informace z jejich působení na umělecké scéně.

Na malou upoutávku se můžete podívat zde.

Medailonky hostů:

Milan Knížák, člen avantgardního hnutí skupiny FLUXUS, jenž je známý především svými výtvarnými díly, která jsou ke shlédnutí v prestižních muzeích i galeriích. Začínal jako pouliční umělec své doby a svou první výstavu uměleckých děl měl v roce 1958 v Mariánských lázních. Tam se také zrodila jeho kapela Aktual. V tom čase vynikal také svou nezaměnitelnou vizáží, kterou tvořily delší rozcuchané vlasy, plnovous a kalhoty vlastní výroby. V 90. letech vykonával funkci rektora na Akademii výtvarných umění a byl ředitelem Národní galerie v Praze, kde nyní i žije. 

Oldřich Říha, který je znám pod přezdívkou Železnej Olda, tuzemská legenda rock'n'rollu. Jeho nejznámějšími skladbami jsou Půlnoční závodní dráha, Blues a Já nesnídám sám. Jeho skupina Katapult, která působí už od roku 1975 je jedna z nejúspěšnějších rockových kapel. V roce 2007 vstoupila do Beatové síně slávy.

Ondřej Ruml, zpěvák a muzikálový herec. Je známý především z muzikálů Kudykam, Johanka z Arku, Quasimodo a Hamlet. V sólové kariéře se věnuje swingu a vystupoval s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet. V roce 2016 vydal vokální album Nahubu, které je výjimečné tím, že veškeré hlasy a zvuky zde nazpíval sám bez použití hudebních nástrojů. V současné době působí V Divadle pod Palmovkou jako člen divadelního souboru Indigo Company.

Talk show můžete sledovat na Facebooku a webu Divadla na Šantovce.

Datum vysílání:

  1. dubna 2021- Milan Knížák
  2. dubna 2021- Olda Říha
  3. dubna 2021- Ondřej Ruml

Čas: 19:00

Více informací: www.divadlonasantovce.cz

Další články